Pielęgniarki – petycja o dymisję pani Ptok.

5 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarki – petycja o dymisję pani Ptok.

Rozgoryczenie środowiska pielęgniarskiego jest ogromne

Znaczny procent pielęgniarek i położnych bardzo negatywnie postrzega uregulowania w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych, które weszły w życie od dnia 1 lipca 2021 roku, wraz z uchwaleniem przez sejm nowej siatki płac pielęgniarek.

Niestety związek pielęgniarek i położnych nie potrafił skutecznie przeciwstawić się przedmiotowym regulacjom, które są kolejnym przejawem dyskryminacji zawodu pielęgniarki i położnej.  Regulacje te doprowadziły do odarcia znacznej liczby pielęgniarek z godności zawodowej. 

Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych od kilku lat przestrzegał przed obecnie zaistniała sytuacją.  Ostrzegaliśmy, że w wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych nastąpi totalny chaos. Zawiązek pielęgniarek miał kilka lat na przeciwdziałanie powstaniu obecnej sytuacji. Mało tego! Był tego świadomy. Niestety ten czas został bezpowrotnie stracony. 

Szalę goryczy przelał, sposób potraktowania pielęgniarek i położnych absolwentów Liceum Medycznego oraz Studium Policealnego. Jest rzeczą naganną jaką rolę w tym zakresie odegrał związek pielęgniarek. 

Zapowiedź petycji w sprawie dymisji przewodniczącej Ptok oraz zarządu krajowego

W dniu 27 sierpnia na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych podano informację o petycji w sprawie dymisji pani Ptok i zarządu OZZPiP. 

Informacja ta wywołała pod postem lawinę komentarzy. Liczne komentarze pisały osoby związane ze związkiem zawodowym pielęgniarek, w tym rzecznik prasowy związku. Także izby pielęgniarskie poprzez osoby bliskie temu środowisku zamieszczały komentarze. W tym przypadku w dyskusji brał udział “pielęgniarz obserwator polityki Koordynator Zespołu Social Media Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych”. 

Poniżej z wielką przyjemnością cytuję zamieszczone pod postem komentarze. Cytuje komentarze krytyczne wobec Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych oraz mojej osoby. Ich ocenę i wartość merytoryczną pozostawiam czytelnikom Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. 

Pani Ptok prowadzi organizację związkową dla świadomych pielęgniarek i położnych, a pan Mielcarek portal info dla mało zorientowanych

Portal będzie zbierał podpisy o dymisję Krystyny Ptok, a ja pozbieram pod petycją zamknięcia tego portalu p. Mielcarka (taki sam wymiar prawny w skutkach, czyli żaden). Możemy sobie pozbierać i tyle. Ale szukając różnic to powiem, że p. Ptok prowadzi organizację związkową dla świadomych pielęgniarek i położnych a p. Mielcarek portal info dla mało zorientowanych, co widać w komentarzach. 

Ach, jeszcze jedno Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych. Z tego co wiem, Panie Redaktorze, był Pan zapraszany do Związku oraz do Izb w celu nawiązania współpracy i Pańskiego wsparcia w tworzeniu planów rozwoju pielęgniarstwa. Nie skorzystał Pan, by napisać później, że chcą Pana wezwać na dywanik. Kłamstwo ma krótkie nogi.

Ależ środowisko zostało podzielone właśnie przez tą nieszczęsną, żenującą i upodlającą nasze Koleżanki z gr 9 siatkę płac! A słowa Pani Longiny o tzw. KOMPROMISIE to skandal! Akurat ta Pani, jak i P. Małas nie powinny już brać udziału w żadnych negocjacjach dotyczących pielęgniarek, bo nic dobrego z tego nie wynika. Zgnoili pielęgniarki, które za chwilę odejdą na emerytury! Więc może obie Panie popracują sobie same za kwotę 3770 brutto!!! To ten kompromis?

Panie Mielcarek! Jak Pan ma konkretny plan i poprze go działaniami, to ja pierwsza podpisze i myślę, że sama Pani Ptok to zrobi! Natomiast jak na razie oprócz tego, że sieje Pan zamęt pisząc na swoim portalu “sensacje” i robi gównoburzę, to nic konstruktywnego Pan jeszcze nie uczynił! Odwoła Pan i ja się pytam CO DALEJ? Czekam.

Przecież o to temu Panu raczej chodzi… rozbić, osłabić obecny protest a potem samemu z pomocą obecnych władz zająć bardzo dobrze płatne miejsce naczelnego związkowca i siedzieć na nim co najmniej do następnych wyborów… P.S myślenie nie szkodzi…

Pisać a raczej podpisywać wypociny Pana Mielcarka to chętni są ale zrobić coś konstruktywnego… ni ma. Wstyd Panie Mie… szaczu środowiska pielęgniarskiego.

Panie żeś się szaleju objadł albo jesz byle co, stąd te posr… pomysły.

Jaka petycja, jeśli nie Pani Ptok, to kto nas będzie bronił i walczył o nasze sprawy. Nie dajcie się ponieść emocjom, bo Pan Mielcarek dużo mówi, nic nie robi, jeszcze sieje zamęt w naszym środowisku.

Jaki cel ma pielęgniarz Mariusz M.?

A jakie ma Pan kompetencje do tworzenia takiej petycji?! Związek to organizacja i tylko ich członkowie mogą ją odwołać. Członkowie związku, którzy na co dzień pracują z Panią Ptok doskonale wiedzą ile pracy ta pani wkłada. Panie Mielcarek może czas na zmianę, może wreszcie zrobi Pan coś pozytywnego dla naszego środowiska?

Ten właściciel portalu to ma jakiś układ z MZ?

Panie Mielcarek co Pana działania mają na celu, bo na pewno nie zjednoczenie w środowisku ja tu widze tylko dużo hałasu. Dziewczyny nie dajmy sobą manipulować. Całe środowisko jest rozgoryczone tym jak jesteśmy traktowane, ale na pewno skakanie sobie teraz do gardeł nie jest dobrym pomysłem i tylko nas osłabi. Zjednoczmy się chociaż raz i idźmy po swoje razem!

Czyżby Panu Mielcarkowi powierzono misję siania zamętu, chaosu, szumu informacyjnego, aby nie doszło do protestu? Panie Mielcarek, czym Pan się żywi?

Tak to właśnie wygląda, przypadek, że dzieje się to teraz? Nie sądzę.

Już bardzo dawno pisałam, że ten Portal winien zniknąć na wieki wieków. Amen!

Poziom tego portalu jest już poniżej krytyki… żenujące. Panie Redaktorze najlepiej jakby się Pan sam odwołał i to w trybie natychmiastowym.

Człowieku o czym ty wogóle piszesz, co chcesz tym ugrać dla siebie. Związek jako jedyny walczy o pielęgniarki i położne jako jedyny nie podpisywał się pod głupia ustawą. Mam nadzieję, że Krystyna Ptok zakończy te paszkwile w sądzie i odpowiesz za to. Rząd próbuje skłócić środowisko, TY jesteś następny. Wstyd.

Ty Panie M., co ty znów za pierdoły pleciesz. Kiedyś ktoś dobrze powiedział gdyby głupota miała skrzydła to fruwał by Pan jak gołąb!

Pan M nie jest dziennikarzem więc nie musi trzymać się faktów, tylko może propagandę siać, może robi to na zlecenie rządu, by nas bardziej skłócić w wiadomym celu.

Ciekawe akurat 2 tygodnie przed planowaną akcją protestacyjną/strajkową ten prywatny portal o pięknej nazwie atakował wcześniej negatywnymi artykułami izbą, a teraz atakuje personalnie jednego z liderów protestu, który już jest jedną z medialnych twarzy protestu.
Przypadek???
Nie sądzę…
Ktoś tu raczej działa na zlecenie…
Takie wnioski o zmianę trzeba było kierować po przegranych negocjacjach z rządem w czerwcu 2021 a nie teraz tuż przed 11 września 2021. Dlatego takie działania i akcje są ewidentnie szkodliwe dla środowiska i podkopują przyszłe negocjacje z rządem oczerniając jednego z liderów w tym przypadku właśnie pielęgniarek i położnych. Najwyżej więcej zyskają inni przedstawiciele zawodów medycznych i niemedycznych i znów będzie żal, że pielęgniarki i położne znowu najmniej wynegocjowały. Jest jedna święta zasada.. Nie zmienia się lidera w trakcie trwania protestu/negocjacji, tym bardziej kiedy wszyscy patrzą na jego ręce. Jednak dziś rzeczywiście muszę się zgodzić z opiniami, że ten prywatny portal o dumnej sztucznej nazwie “pielęgniarek i położnych” działa na niekorzyść środowiska i skłócenie go niż rzeczywiście pomaga w przekazywaniu rzetelnej wiedzy i dążeniu do solidarności środowiska. Takie wnioski o odwołanie kogokolwiek w takim momencie służą tylko podzieleniu i skłóceniu grupy zamiast ją solidaryzować do wspólnej walki i protestów. Pomyślcie/przeanalizujcie trochę. Czasem lepiej schować negatywne emocje w kieszeń, bo na nie był czas w czerwcu. Teraz jest czas na wspólne działanie.

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Kochani związkowcy i sympatycy OZZPiP. Mam tyle lat, że pamiętam czasy z epoki – Naród z partią, partia z narodem. Nie przekonacie mnie, że w dzisiejszych czasach jedność jest cenniejsza od zdrowego rozsądku. Nie kupuję Waszej wizji – Związek z pielęgniarkami, pielęgniarki ze związkiem. To fałszywa nuta. Nie kupuję tego.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 68

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7238 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Senat: Pielęgniarka zarabia 10 tys.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek w senacie Posiedzenie senatu w dniu 25 listopada 2021 roku. Senator Krzysztof Mróz: (…) Pani senator Beata Małecka-Libera w…
AktualnościNowa siatka płac

Protest pielęgniarek z licencjatem.

3 min czytania
Minister zdrowia poinformował na konferencji prasowej w dniu 5 listopada 2021 roku, że w wyniku porozumienia zawartego na forum Zespołu Trójstronnego, że…
Aktualności

Co musisz wiedzieć, chcąc zacząć pracę w służbie zdrowia?

3 min czytania
Empatia, troskliwość i chęć niesienia pomocy to jedne z najważniejszych cech wielu osób, które chcą zacząć pracę w branży medycznej. Lekarz rodzinny,…
Komentarze