Pielęgniarki po liceum i studium medycznym: duma i uprzedzenie.

1 min czytania
Aktualności


Pielęgniarki po liceum i studium medycznym: duma i uprzedzenie

"Czy my rozmawiamy o tym, co zrobić, by było lepiej w naszej grupie zawodowej? Czy też może pracujemy nad rozdziałem pielęgniarek na absolwentki LM, MSZ i absolwentki wyższej uczelni (nie szczędząc sobie przy tym uszczypliwości)'' – pyta jedna z uczestniczek forum dla pielęgniarek. Inna dodaje: ''Dyrektorze, nie musisz szanować pielęgniarek i położnych, bo one same siebie nie szanują, kłócą się o wszystko''.

Czy antagonizmy pomiędzy ''starszymi'' a ''młodszymi'' pielęgniarkami to codzienność czy pojedyncze przypadki?

(…)

Grupa została utworzona w celu integracji pielęgniarek – absolwentów Liceum Medycznego oraz Medycznego Studium Zawodowego. Główny cel to kontakty koleżeńskie, ale grupa dąży także do przeciwdziałania deprecjacji absolwentów wymienionych szkół w regulacjach prawnych dotyczących wynagradzania oraz kompetencji zawodowych pielęgniarek.

Czytaj cały artykuł: "Pielęgniarki po liceum i studium medycznym: duma i uprzedzenie"

 

źródło: rynekzdrowia.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7391 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.

3,5 tys. pielęgniarek i położnych uzyskało tytuł specjalisty.

2 min czytania
Pielęgniarki – państwowy egzamin specjalizacyjny Portal Pielęgniarek i Położnych na bieżąco przekazuje informacje na temat wyników egzaminów specjalizacyjnych z różnych dziedzin pielęgniarstwa….
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pensja podstawowa pielęgniarek według związków zawodowych.

3 min czytania
Tabela zaszeregowania pielęgniarek i położnych według protestujących medyków Protestujący medycy w dniu 9 września 2021 roku przekazali ministrowi zdrowia projekt siatki płac…
AktualnościNowa siatka płac

Podział pielęgniarek na grupy według protestujących medyków.

3 min czytania
Nowy podział pielęgniarek i położnych według protestujących medyków – projekt z dnia 13 października 2021 roku Można przyjąć z ogromnym zdumieniem informacje,…
Komentarze