Pielęgniarki podnoszą kwalifikacje za własne pieniądze. Szpital ich nie uznaje.

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-lineMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płac
Pielęgniarki podnoszą kwalifikacje za własne pieniądze. Szpital ich nie uznaje.

Bałagan płacowy w podmiotach leczniczych

Na sesji rady powiatu w dniu 27 października 2022 roku potoczyła się dyskusja, czy mławski szpital zrealizował ustawę „podwyżkową” i pielęgniarki otrzymują wynagrodzenie stosownie do posiadanych kwalifikacji. Temu tematowi portal codziennikmlawski.pl poświecił artykuł, który w listopadowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych cytujemy w całości. Poniżej natomiast przedstawiamy fragment przedmiotowego artykułu.

Zdanie w sprawie podwyżek dla pielęgniarek zaprezentowała izba pip Według Małgorzaty Tokarskiej – przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Ciechanowie – mławski szpital w okręgu działania tej izby jest jedyny, który tej ustawy nie zrealizował. Zanim problem wynagrodzeń pielęgniarek trafił na sesję, prowadzone były rozmowy zarówno z dyrektorem SP ZOZ w Mławie Waldemarem Rybakiem, jak i starostą Jerzym Rakowskim.

Bardzo proszę, żeby się pochylić jeszcze raz nad sprawą wynagrodzeń pielęgniarek i położnych, które mają kwalifikacje – apelowała Małgorzata Tokarska do dyrektora szpitala Waldemara Rybaka i radnych.

Pielęgniarki podnoszą kwalifikacje za własne pieniądze. Szpital ich nie uznaje

Nawiązując do odbywającej się na początku sesji uroczystości wręczenia nagród nauczycielom, Tokarska zauważyła, że pielęgniarki – zgodnie zresztą z ustawą – podnoszą swoje kwalifikacje za własne pieniądze, a mimo to nie są doceniane. Mławski szpital bowiem płaci pielęgniarkom według kwalifikacji wymaganych na danym stanowisku, a nie tych rzeczywiście posiadanych, które mogą być wyższe niż wymagane.

Dyrektor szpitala: nie dziwię się pielęgniarkom…

Do apelu przewodniczącej Tokarskiej odniósł się dyrektor Rybak. Przypomniał, że mławskiemu szpitalowi brakowało około 0,5 mln złotych na skutki podwyżek, a po ostatnich aneksach z NFZ nadal brakuje ponad 100 tys. zł miesięcznie.

źródło: codziennikmlawski.pl

Całość dostępna w bieżącym numerze Gazety, na stronie 8.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.9 / 5. Ilość głosów: 8

Bądź pierwszym, który oceni wpis

703 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Na co mogą liczyć pielęgniarki od izb, przechodząc na emeryturę.

3 min czytania
Podziękowanie dla pielęgniarek emerytek W niedziele 28 maja 2023 r. na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zapytaliśmy użytkowników Portalu, czy pielęgniarki…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory, mimo zakazu od pielęgniarki wstał z łóżka. Zażądał odszkodowania.

4 min czytania
Szpital musi zapewnić pacjentom bezpieczeństwo Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych często poruszamy tematykę związaną z praktyką zawodową w kontekście orzecznictwa sądowego. Warto…
Aktualności

Przykład na pomiatanie pielęgniarkami.

11 min czytania
Oświadczenie złożone przez senator Alicję Chybicką w dniu 26 maja 2023 r. w sprawie dramatycznej sytuacji pielęgniarek. Oświadczenie skierowane do ministra zdrowia…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Zobacz dodatkowe świadczenia.