Pielęgniarki podnoszą kwalifikacje za własne pieniądze. Szpital ich nie uznaje.

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-lineMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płac
Pielęgniarki podnoszą kwalifikacje za własne pieniądze. Szpital ich nie uznaje.

Bałagan płacowy w podmiotach leczniczych

Na sesji rady powiatu w dniu 27 października 2022 roku potoczyła się dyskusja, czy mławski szpital zrealizował ustawę „podwyżkową” i pielęgniarki otrzymują wynagrodzenie stosownie do posiadanych kwalifikacji. Temu tematowi portal codziennikmlawski.pl poświecił artykuł, który w listopadowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych cytujemy w całości. Poniżej natomiast przedstawiamy fragment przedmiotowego artykułu.

Zdanie w sprawie podwyżek dla pielęgniarek zaprezentowała izba pip Według Małgorzaty Tokarskiej – przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Ciechanowie – mławski szpital w okręgu działania tej izby jest jedyny, który tej ustawy nie zrealizował. Zanim problem wynagrodzeń pielęgniarek trafił na sesję, prowadzone były rozmowy zarówno z dyrektorem SP ZOZ w Mławie Waldemarem Rybakiem, jak i starostą Jerzym Rakowskim.

Bardzo proszę, żeby się pochylić jeszcze raz nad sprawą wynagrodzeń pielęgniarek i położnych, które mają kwalifikacje – apelowała Małgorzata Tokarska do dyrektora szpitala Waldemara Rybaka i radnych.

Pielęgniarki podnoszą kwalifikacje za własne pieniądze. Szpital ich nie uznaje

Nawiązując do odbywającej się na początku sesji uroczystości wręczenia nagród nauczycielom, Tokarska zauważyła, że pielęgniarki – zgodnie zresztą z ustawą – podnoszą swoje kwalifikacje za własne pieniądze, a mimo to nie są doceniane. Mławski szpital bowiem płaci pielęgniarkom według kwalifikacji wymaganych na danym stanowisku, a nie tych rzeczywiście posiadanych, które mogą być wyższe niż wymagane.

Dyrektor szpitala: nie dziwię się pielęgniarkom…

Do apelu przewodniczącej Tokarskiej odniósł się dyrektor Rybak. Przypomniał, że mławskiemu szpitalowi brakowało około 0,5 mln złotych na skutki podwyżek, a po ostatnich aneksach z NFZ nadal brakuje ponad 100 tys. zł miesięcznie.

źródło: codziennikmlawski.pl

Całość dostępna w bieżącym numerze Gazety, na stronie 8.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.9 / 5. Ilość głosów: 8

Bądź pierwszym, który oceni wpis

551 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Chlorofil – właściwości zdrowotne i zastosowanie 

4 min czytania
Chlorofil to ważny składnik roślin, odpowiadający za prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy, a także za zielony kolor organizmów roślinnych. Spożywanie tego związku wraz…
AktualnościDodatki pielęgniarekNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Niewiarygodne - związek pielęgniarek za kompromisem w sprawie obniżenia współczynników pracy.

4 min czytania
Szpital zapowiada optymalizację współczynników pracy pielęgniarek i położnych Lubliniec 23.11.2022 rStarostwo PowiatoweRada Powiatu w Lublińcu W imieniu Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek…
AktualnościDodatki pielęgniarek

Szpital oszukał bezczelnie pielęgniarkę.

3 min czytania
Dodatek COVID dla pielęgniarek i położnych Dodatkowe świadczenie pieniężne dla pielęgniarek i położnych zostało wprowadzone od 1 maja 2020 roku poleceniem ministra…
Komentarze
×
AktualnościBrak pielęgniarekNowe normy zatrudnienia pielęgniarek.

Ministerstwo - w szpitalach jest wystarczająca liczba pielęgniarek.