Pielęgniarki polecają początkującym pielęgniarkom trzy książki.

1 min czytania
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych
Pielęgniarki polecają początkującym pielęgniarkom trzy książki.

Książki dla pielęgniarek

Zapytaliśmy pielęgniarki, jakie książki poleciłyby początkującym pielęgniarkom. Padło kilka propozycji książkowych. Oto trzy najczęściej pojawiające się odpowiedzi.

Pierwsza propozycja to książka „Obliczanie dawek leków”.


Jest to doskonała publikacja do zapoznania się z lekami, z poprawnym czytaniem etykiet leków, uzyskaniem umiejętności obliczania dawek i bezpiecznego podawania zleconych leków.
W książce przedstawiono w kolejności rozdziały z uwzględnieniem trudności zadania od najprostszych do bardziej złożonych. Zamieszczone testy pozwolą na sprawdzenie wiedzy.

Druga polecana książka to „Podstawowe czynności pielęgnacyjne i zabiegi medyczne.”

Każdy podrozdział książki odnosi się do innej czynności pielęgnacyjnej lub zabiegu medycznego i został omówiony według jednego schematu –  cel główny oraz cele szczegółowe, które powinny być osiągnięte w zakresie realizowanego tematu, a także cele, wskazania, przeciwwskazania i zasady wykonywania danej czynności/zabiegu, następnie uwagi, w których opisano najistotniejsze kwestie związane z daną czynnością/zabiegiem. Na końcu podrozdziału umieszczono listę kontrolną (check-listę) do obiektywnej oceny wykonania danej czynności/zabiegu i proponowane kryteria zaliczenia. Treści oparte są na najnowszym piśmiennictwie, wytycznych i doświadczeniu zawodowym zespołu autorskiego.

Trzecia i ostatnia propozycja to książka „Dostępy naczyniowe w praktyce klinicznej.”

Celem publikacji jest połączenie krajowych i światowych rekomendacji z doświadczeniem autorów i koncepcji przystosowania nowoczesnych technik bezpiecznej infuzji do polskich możliwości. Wszystkie treści książki zostały oparte na naukowym piśmiennictwie. Autorzy prezentują własne spojrzenie na wdrażanie światowych standardów, uwzględniając przy tym bardzo ważny aspekt, jakim jest nieustanna edukacja personelu medycznego, która prowadzi do zwiększania jakości opieki i bezpieczeństwa pacjentów. Czytelnicy oprócz istotnych treści znajdą w książce ryciny, zdjęcia, ważne uwagi, pytania i dylematy oraz QR- kody umożliwiające przejście do ciekawych materiałów i filmów instruktażowych.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.7 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

555 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz.

2 min czytania
Z uzasadnienia wyroku sądowego w sprawie oceny sposobu wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku…
Aktualności

Pielęgniarki: "proszę nie robić z nas pośmiewiska".

1 min czytania
Wypowiedź przewodniczącej Związku Pielęgniarek Związek pielęgniarek OZZPiP wniósł swój projekt ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek z zamiarem, że wejdzie w życie z dniem…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

MZ – ponad 9 tys. złotych wyniesie wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek z grupy 5 i 6. Od kiedy?

2 min czytania
Wiceminister zdrowia Marek Kos o zarobkach pielęgniarek i położnych po 1 lipca 2026 roku… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje przebieg…
Komentarze