Pielęgniarki, położne zatrudnione w szpitalu w Świnoujściu walczą o zwiększenie podwyżek płac, które nastąpiły w październiku 2006 roku.

1 min czytania
Aktualności

i salowe nie wywalczyły podwyżek pensji. Mówią, że chcą pójść na rękę dyrektorowi szpitala.
Pielęgniarki ostrzegają, że tym razem nie odpuszczą i będą o pieniądze walczyć do końca. (Sławek Ryfczyński) O większe pieniądze walczą już od ponad dwóch miesięcy. Ostatnie rozmowy nie przyniosły skutków. Kolejne mają się odbyć na początku lutego. Odłożono je do końca stycznia.

– Chcemy pójść na rękę dyrekcji i poczekać aż dostanie pieniądze z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – mówi Krystyna Dolata, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Świnoujściu. – Poza tym, obniżyłyśmy nasze żądania. Chcemy podwyżek 28, a nie jak do tej pory 30 procentowych. Idziemy na ustępstwa. Wykazujemy dobrą wolę.

Przypomnijmy, że chodzi o podwyżki zagwarantowane personelowi medycznemu przez rząd w ubiegłym roku. Pensje miały wzrosnąć nawet o 40 procent. Ich konkretną wysokość ustanawia jednak dyrekcja szpitala.

W Świnoujściu wszyscy pracownicy dostali po około 20 procent. Dyrektor tłumaczy to tym, że starał się rozdzielać pieniądze sprawiedliwie. Wszystkim po równo.

Anna Starosta

 
źródło informacji: Głos Szczeciński

Zobacz również:

Podwyżki wynagrodzeń

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7906 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki dla pielęgniarek – minister w sejmie nic nie powie, ale napisze.

2 min czytania
Sejm o ustawie o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych Sejmowa Komisja Finansów Publicznych w dniu 30 sierpnia 2023 roku. Poseł Krystyna…
Aktualności

Dla kogo jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

2 min czytania
W dzisiejszych czasach zdrowie jest jednym z najcenniejszych skarbów, którymi dysponujemy. W związku z tym, prywatne ubezpieczenie zdrowotne staje się coraz bardziej…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 65–70 PLN netto/godz.

1 min czytania
Oferta odmienna od innych… W dniu dzisiejszym publikujemy kolejna ofertę pracy skierowaną do osób wykonujących zawód pielęgniarki. Ta oferta jest odmienna od innych…
Komentarze