Pielęgniarki, położne zatrudnione w szpitalu w Świnoujściu walczą o zwiększenie podwyżek płac, które nastąpiły w październiku 2006 roku.

1 min czytania
Aktualności

i salowe nie wywalczyły podwyżek pensji. Mówią, że chcą pójść na rękę dyrektorowi szpitala.
Pielęgniarki ostrzegają, że tym razem nie odpuszczą i będą o pieniądze walczyć do końca. (Sławek Ryfczyński) O większe pieniądze walczą już od ponad dwóch miesięcy. Ostatnie rozmowy nie przyniosły skutków. Kolejne mają się odbyć na początku lutego. Odłożono je do końca stycznia.

– Chcemy pójść na rękę dyrekcji i poczekać aż dostanie pieniądze z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – mówi Krystyna Dolata, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Świnoujściu. – Poza tym, obniżyłyśmy nasze żądania. Chcemy podwyżek 28, a nie jak do tej pory 30 procentowych. Idziemy na ustępstwa. Wykazujemy dobrą wolę.

Przypomnijmy, że chodzi o podwyżki zagwarantowane personelowi medycznemu przez rząd w ubiegłym roku. Pensje miały wzrosnąć nawet o 40 procent. Ich konkretną wysokość ustanawia jednak dyrekcja szpitala.

W Świnoujściu wszyscy pracownicy dostali po około 20 procent. Dyrektor tłumaczy to tym, że starał się rozdzielać pieniądze sprawiedliwie. Wszystkim po równo.

Anna Starosta

 
źródło informacji: Głos Szczeciński

Zobacz również:

Podwyżki wynagrodzeń

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Komentarze