Pielęgniarki poprą lekarze. W zamian chcą podwyżek. Zobacz w jakiej wysokości.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki poprą lekarze. W zamian chcą podwyżek. Zobacz w jakiej wysokości.

Lekarze poprą ustawę autorstwa pani Ptok w sprawie wynagrodzeń pielęgniarek gdy wzrosną ich wynagrodzenia zasadnicze…

W roku 2023 Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do sejmu opinię w sprawie projektu ustawy, którą do sejmu skierował związek pielęgniarek. Poniżej cytujemy za sejm.gov.pl treść przedmiotowej opinii wraz z komentarzem redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych.

Sz. Pan
Dariusz Salomończyk
Zastępca Szefa
Kancelarii Sejmu

Opinia do obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego w podmiotach leczniczych.

Forum Związków Zawodowych, w nawiązaniu do przekazanego obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego w podmiotach leczniczych, przekazuje uwagi Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, organizacji członkowskiej FZZ do ww. projektu.

Z poważaniem
Dorota Gardias
Przewodnicząca Forum Związków Zawodowych

W odpowiedzi na pismo Zastępcy Szefa Kancelarii Sejmu z dnia 21 czerwca 2023 roku (znak: SPS-WP.020.39.9.2023) Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy z siedzibą w Bydgoszczy proponuje wprowadzić do opiniowanego obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego w podmiotach leczniczych podwyższenia współczynnika pracy dla lekarza ze specjalizacją do 3,0 – a dla lekarza bez specjalizacji do 2,0 – zgodnie z postulatami środowiska lekarskiego. W przypadku wprowadzenia postulowanych przez nasz Związek Zawodowy zmian, popieramy opiniowany obywatelski projekt ustawy.

Z poważaniem
Przewodnicząca Zarządu Krajowego
Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy
lek. Grażyna Cebula-Kubat

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Ze stanowiska Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wynika, że poprą projekt ustawy o siatce płac pielęgniarek autorstwa OZZPiP w przypadku, gdy wynagrodzenie zasadnicze lekarza ze specjalizacją wzrośnie o 9 836,53 PLN a lekarza bez specjalizacji o 5 140,38 PLN.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.4 / 5. Ilość głosów: 31

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8301 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wynagrodzenie: 8 000 – 12 000 zł/mies. brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Praktyka lekarza rodzinnego zatrudni pielęgniarkę praktyki / pielęgniarkę środowiskową. Do zadań należy również obsługa rejestratorska pacjentów i obsługa…
Aktualności

Izba pielęgniarek organizuje całodzienny pobyt nad morzem dla pielęgniarek.

1 min czytania
Całodzienny pobyt nad morzem dla pielęgniarek i położnych… UWAGA!!! Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w dniu 27.07.2024 r.Przyjmujemy również zapisy na…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Specjalizacje pielęgniarek - czy każda specjalizacja powinna zostać uznana na każdym oddziale?

1 min czytania
Specjalizacje a wynagrodzenia Sprawa, która cytujemy za lipcowym wydaniem Gazety Pielęgniarek i Położnych dotyczy pielęgniarek posiadających tytuł magistra pielęgniarstwa oraz specjalisty w…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarki o wprowadzaniu młodszych koleżanek do zawodu.