Pielęgniarki poprą lekarze. W zamian chcą podwyżek. Zobacz w jakiej wysokości.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki poprą lekarze. W zamian chcą podwyżek. Zobacz w jakiej wysokości.

Lekarze poprą ustawę autorstwa pani Ptok w sprawie wynagrodzeń pielęgniarek gdy wzrosną ich wynagrodzenia zasadnicze…

W roku 2023 Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do sejmu opinię w sprawie projektu ustawy, którą do sejmu skierował związek pielęgniarek. Poniżej cytujemy za sejm.gov.pl treść przedmiotowej opinii wraz z komentarzem redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych.

Sz. Pan
Dariusz Salomończyk
Zastępca Szefa
Kancelarii Sejmu

Opinia do obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego w podmiotach leczniczych.

Forum Związków Zawodowych, w nawiązaniu do przekazanego obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego w podmiotach leczniczych, przekazuje uwagi Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, organizacji członkowskiej FZZ do ww. projektu.

Z poważaniem
Dorota Gardias
Przewodnicząca Forum Związków Zawodowych

W odpowiedzi na pismo Zastępcy Szefa Kancelarii Sejmu z dnia 21 czerwca 2023 roku (znak: SPS-WP.020.39.9.2023) Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy z siedzibą w Bydgoszczy proponuje wprowadzić do opiniowanego obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego w podmiotach leczniczych podwyższenia współczynnika pracy dla lekarza ze specjalizacją do 3,0 – a dla lekarza bez specjalizacji do 2,0 – zgodnie z postulatami środowiska lekarskiego. W przypadku wprowadzenia postulowanych przez nasz Związek Zawodowy zmian, popieramy opiniowany obywatelski projekt ustawy.

Z poważaniem
Przewodnicząca Zarządu Krajowego
Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy
lek. Grażyna Cebula-Kubat

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Ze stanowiska Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wynika, że poprą projekt ustawy o siatce płac pielęgniarek autorstwa OZZPiP w przypadku, gdy wynagrodzenie zasadnicze lekarza ze specjalizacją wzrośnie o 9 836,53 PLN a lekarza bez specjalizacji o 5 140,38 PLN.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.4 / 5. Ilość głosów: 31

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8113 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Jakie cechy powinny mieć spodnie ratownicze?

2 min czytania
Szukasz spodni ratowniczych, które spełnią wymagania Twoje oraz Twojego zawodu? Podświadomie wiesz, że odpowiedni kolor i oznakowanie to za mało – spodnie…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki: sąd wskazuje na oryginalny sposób działania OZZPiP.

3 min czytania
Ustalenia sądu w sprawie oryginalnego sposobu działania związku pielęgniarek…  W artykule pt. Pielęgniarka oddziałowa w sądzie: praca pielęgniarek innych niż z grupy…
Aktualności

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać tę najlepszą?

2 min czytania
Dobry sen jest fundamentem zdrowia i pozytywnego samopoczucia, a odpowiednio dobrana poduszka może odegrać kluczową rolę w zapewnieniu jakościowego wypoczynku. Poduszka ortopedyczna,…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowaWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki: jak dyrektor traktuje Nas a jak lekarzy.