Pielęgniarki – posłanka PiS chwali wzrost wynagrodzeń. Milczy o odszkodowaniach.

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM
Pielęgniarki – posłanka PiS chwali wzrost wynagrodzeń. Milczy o odszkodowaniach.

Sejm debatował o pielęgniarkach

W grudniowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy fragment wystąpienia pani Józefy Szczurek-Żelazko, która jest współautorką dyskryminujących przepisów płacowych, które są podstawą do wypłacania przez szpitale odszkodowań dla pielęgniarek. Kto poniesie koszty wypłacania tych odszkodowań? O tym pani posłanka milczy.

Poniżej prezentujemy krótki fragment wypowiedzi posłanki. Całość jest dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych.

Józefa Szczurek-Żelazko:

Ustawa przyniosła bezprecedensowy wzrost wynagrodzeń pracowników służby zdrowia i według danych zebranych z podmiotów leczniczych, a zgromadzonych w Ministerstwie Zdrowia, wynagrodzenia brutto wzrosły w przypadku lekarzy ze specjalizacją z kwoty 8300 zł do 16 700 zł – wynagrodzenia brutto łączne, czyli jest to wzrost o ponad 99%.

W przypadku pielęgniarek i położnych z wymaganym tytułem magistra i specjalizacją – wzrost z 4174 zł do 11 000 zł, czyli ponad 163%. W przypadku pielęgniarek i położnych z wymaganym tytułem magistra bez specjalizacji albo pielęgniarek i położnych bez magistra, ale ze specjalizacją – z 4030 zł do 8234 zł, czyli ponad 100%.

Dla pozostałych pielęgniarek wzrost o ponad 110% – z 3600 zł do 7693 zł. Dzięki zapisom w ustawie również w bieżącym roku, od 1 lipca, nastąpił kolejny wzrost wynagrodzenia, który mieści się w granicach od 444 zł do 991 zł (minimalne wynagrodzenie w zależności od grupy).

Informujemy o możliwości zamówienia prenumeraty Gazety na 2024 rok, w wersji papierowej. Jeśli chcesz otrzymywać informacje istotne dla pielęgniarek i położnych każdego miesiąca do końca roku, kliknij w poniższy link.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 16

Bądź pierwszym, który oceni wpis

976 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o noszeniu biżuterii na stanowisku pracy.

2 min czytania
Czy pielęgniarka obejmująca dyżur powinna ściągać biżuterię? W dzisiejszym artykule poruszymy temat noszenia biżuterii przez pielęgniarki i położne. Od zawsze jest to…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – minister zdrowia o dysproporcjach płacowych pomiędzy grupami.

2 min czytania
Minister zdrowia wyraziła pogląd na temat obecnego zróżnicowania wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek… W dniu wczorajszym w sejmie odbyło się pierwsze posiedzenie podkomisji nadzwyczajnej…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka - pisałam pracę magisterską na nockach. Dzięki temu koleżanki mogły spać...

2 min czytania
Przemęczyłam się i dziś dostając wypłatę wiem, że było warto, bo zaczynałam z pensją równą salowej… W miniony weekend na Ogólnopolskim Portalu…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Związek pielęgniarek o stanie prac nad związkową ustawą o nowej siatce płac.