Pielęgniarki – rośnie liczba pozwów w Sądach Pracy.

1 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale
Pielęgniarki – rośnie liczba pozwów w Sądach Pracy.

Związek pielęgniarek o liczbie spraw sądowych dotyczących pielęgniarek i położnych…

W dniu 4 kwietnia 2024 roku OZZPiP przekazał informację w zakresie liczby pozwów sądowych w sprawie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. Pozwy dotyczą dwóch aspektów: nierównego traktowania w zatrudnieniu pielęgniarek z grupy 6 względem pielęgniarek z grupy 2 oraz odmowy pracodawców do zaszeregowania pielęgniarek posiadających tytuł magistra oraz specjalisty do grupy 2.

Na konferencji w sejmowym holu pani Iwona Borchulska ze związku pielęgniarek przekazała między innymi następujące dane:

„Ministrowie, posłowie, senatorowie, ze wszystkich opcji politycznych mają wiedzę o skali problemu, o liczbie toczących się spraw sądowych, których na dzień dzisiejszy jest ponad 10 tys., jest to tendencja wzrostowa”.

Dalszy ciąg artykułu pod sondą…

Z jakiego źródła najczęściej korzystasz w celu uzyskania aktualnych informacji w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych?

Dalszy ciąg artykułu

Natomiast pani Krystyna Ptok powiedziała, że „jak dużo tych spraw sądowych, to może przedstawię Państwu informację, że jeden adwokat w Polsce prowadzi 738 spraw i jest jednym z setek adwokatów, którzy prowadzą w tej chwili sprawy pielęgniarek w Sądach Pracy”.

Także pani Ewelina Markiewicz, przewodnicząca regionu podkarpackiego OZZPiP odniosła się do kwestii liczby spraw w sądach pracy. „W tej chwili na Podkarpaciu, tylko na Podkarpaciu, mamy około tysiąca pozwów sądowych. Mamy kilkanaście wyroków pozytywnych dla pielęgniarek z grupy drugiej, którym pracodawca nie uznawał kwalifikacji posiadanych, a wcześniej tak… i kilkanaście wyroków, pielęgniarek z grupy piątek i szóstej, które walczą o równe traktowanie i mają rację”.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 51

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8297 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla dwóch pielęgniarek. Do 110 zł brutto/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Ośrodek Medical Concierge Centrum Medyczne prowadzi badania kliniczne II i III fazy. Aktualnie ośrodek poszukuje do pracy dwóch…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2026 r.

1 min czytania
Propozycja Ministerstwa Zdrowia w sprawie wynagrodzeń zasadniczych personelu pielęgniarskiego od 1 stycznia 2026 roku W artykule zamieszczonym w lipcowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla dwóch pielęgniarek.