Pielęgniarki się szczepią – relacje z całej Polski.

2 min czytania
AktualnościDodatki pielęgniarek
Pielęgniarki się szczepią – relacje z całej Polski.


Szczepienia pielęgniarek 

Łódź

Ilona Olczyk pielęgniarka epid. , kierownik zespołu zakażeń, dr Grzegorz Cieśla spec. ch. zakaźnych, prof. Anna Piekarska ekspertka Rady Medycznej przy Głównym Doradcy Premiera, czyli nasi medycy z Biegańskiego zostali zaszczepieni jako pierwsi w Łodzi.

Kraków

"Trzeba się szczepić. Szczepionka przeciw to dla nas wszystkich szansa na powrót do normalności" – mówi pani Krystyna, oddziałowa pracująca na Oddziale IT w #SzpitalUniwersytecki w #Kraków i pierwsza Małopolanka, która dziś została zaszczepiona.

Grudziądz

  Jako pierwsza zaszczepiła się Naczelna Pielęgniarka szpitala w Grudziądzu, mgr Małgorzata Kufel. 

Ostróda

Pierwszą zaszczepioną osobą została Danuta Żurawska, pielęgniarka oddziałowa oddziału dziecięcego szpitala w Ostródzie.

Poznań

Do grona pierwszych zaszczepionych osób należy pielęgniarka oddziałowa Izby Przyjęć. 

Łódź

Gdańsk

Ruszyły szczepienia przeciwko na Pomorzu. Jako pierwsza została zaszczepiona pani Małgorzata, pielęgniarka epidemiologiczna.

Lublin

Pierwsze szczepienia przeciwko #COVID-19 w szpitalu klinicznym nr 1. Zaszczepieni to między innymi pielegniarka oddziałowa z oddziału zakaźnego Nina Mościcka.

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8304 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Pielęgniarki - szpital nie może ściągać pielęgniarek z wolnego.

1 min czytania
Praktyka zawodowa a umowy cywilnoprawne W jednej z umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarkę „w zakresie pielęgniarstwa” zapisano: 1. W przypadkach…
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
Komentarze