Pielęgniarki stanęły murem za pielęgniarką, której zarzucono, że samodzielnie nie podniosła pacjenta z podłogi.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki stanęły murem za pielęgniarką, której zarzucono, że samodzielnie nie podniosła pacjenta z podłogi.

Pielęgniarka odmówiła samodzielnego podnoszenia pacjenta gdyż nie chciała sobie uszkodzić kręgosłupa…

Kilka dni temu na Portalu został opublikowany artykuł pt. Pacjent 113 kg, zarzuca pielęgniarce w sądzie, że nie podniosła go niezwłocznie z podłogi. W artykule został przytoczony wyrok sądu w sprawie pielęgniarki, która odmówiła samodzielnego podnoszenia pacjenta, ponieważ nie chciała uszkodzić sobie kręgosłupa. Temat ten wywołał dyskusję wśród pielęgniarek i położnych. Poniżej przytaczamy kilka wybranych komentarzy.

  • Procedury i przepisy BHP nie przewidują, abyśmy dźwigały tyle kilogramów w pojedynkę, bardzo dobrze zrobiła.
  • A choroba kręgosłupa nie jest uznawana za naszą zawodową. Większość z nas ma zmasakrowane kręgosłupy od dźwigania i ta pielęgniarka na pewno też, dlatego tego pana nie dała rady podnieść. Mam nadzieję, że Sąd zrozumie.
  • Pacjent jeśli nie był podniesiony to skargę powinien napisać na szpital za brak na oddziale odpowiedniego podnośnika, który umożliwia pielęgniarce podnoszenie pacjenta.
  • Też bym go nie podniosła .Do takiej wagi, jeszcze z podłogi podnieść osobę to trzeba cały personel z oddziału zwerbować .
  • BHP zabrania w pojedynkę dźwigać tyle kilo. Przez tak dużą pacjentkę w wieku 28 lat pierwszy raz strzelił mi kręgosłup. Teraz żałuje że moja empatia nie wygrała wtedy z rozsądkiem. Cały dyżur nocny z zegarkiem w ręku co 15 minut przekręcałam 130 kg na boki, bo Pani z bólu nie mogła. Teraz ja z bólu nie mogę i nikogo to nie obchodzi a już na pewno tej Pani jeżeli jeszcze żyje. Taki mamy zawód niestety.
  • Pacjent jeżeli upadnie z jakiegokolwiek powodu na podłogę sprawdza się ewentualne urazy i zabezpiecza się leżącą osobę na podłodze. Przykrywa się kocem i sprowadza od 4 do 5 osób do podniesienia leżącego człowieka. Ewentualnie jeżeli jest podnośnik to się go używa. A tak a pro pos pielęgniarka to też człowiek i nie może siebie świadomie narażać na urazy. Są tez przepisy BHP. Tyle w temacie.
  • Byłam piękna młoda i tak właśnie uczyniłam dyżury pojedyncze brak pomocy osób trzecich i co mam 30 lat w cierpieniu mój kręgosłup to wrak. Więc popieram z czystym sercem mądrą pielęgniarkę

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 236

Bądź pierwszym, który oceni wpis

573 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Suplementacja – co to jest, czy jest konieczna, co suplementować?

11 min czytania
Suplement diety to środek spożywczy stanowiący skoncentrowane źródło witamin, składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub tzw. inne działanie fizjologiczne….
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Sąd: na rękach pielęgniarek wyhodowano gronkowca.

4 min czytania
Sąd: w trakcie hospitalizacji pacjentki nastąpiło zakażenie odcewnikowe, w miejscu wkłucia kaniuli dożylnej typu venflon do żył powierzchownych okolicy prawego dołu łokciowego……
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka i ratownik medyczny nie byli w stanie opanować zdarzenia masowego.

6 min czytania
Sąd ocenił działanie systemu ratownictwa medycznego wobec prośby o pomoc kierowanej przez pielęgniarkę i ratownika medycznego… Kontynuujemy publikację wyroku sądowego w sprawie…
Komentarze