Pielęgniarki strajkują i od lat głośno mówią o kiepskich zarobkach. Nie zniechęca to jednak młodych dziewcząt, które chcą ten zawód wykonywać.

1 min czytania
Aktualności

Pielęgniarki strajkują i od lat głośno mówią o kiepskich zarobkach. Nie zniechęca to jednak młodych dziewcząt, które chcą ten zawód wykonywać. Już po dwóch dniach rekrutacji na Uniwesytecie Warmińsko-Mazurskim kandydatów na pielęgniarstwo jest więcej niż miejsc. 

Pielegniarki mówią zgodnie – bez pasji nikt długo tego zawodu wykonywać nie będzie, jednak równie zgodnie twierdzą, że sama pasja nie wystarczy – potrzebne są także godziwe płace.

Na Warmii i Mazurach pracuje około 7 tysięcy pielęgniarek, które, jak same podkreślają, są coraz strasze. Teortycznie pielęgniarki nie powinny się martwić o brak zastępstwa. Chętnych do studiowania pielęgniarstwa, przynajmniej w Olsztynie nie brakuje. Przyszłe pielęgniarki uważają, że jest jeszcze nadzieja na poprawę, a jeśli nie – czeka na nie kariera za granicą. Myśli tak coraz więcej młodych pielęgniarek – kształcą się tu, a zarabiają na zachodzie. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski kształci pielęgniarki od 6 lat. Co roku chętnych do studiowania na tym kierunku jest 2, 3 razy wiecej niż miejsc.

Na Warmii i Mazurach pielęgniarek brakuje zwłaszcza w małych, powiatowych szpitalach.
 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Sąd w sprawie pielęgniarek przesłuchuje świadków.

4 min czytania
Pielęgniarki z kwalifikacjami zapisanymi w 2 grupie siatki płac nie godzą się na niższe wynagrodzenie Poniżej publikujemy wywiad radiowy z panią Mileną…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wypłaty pielęgniarek po 1 lipca 2023 po PESELU czy widzimisię dyrektorów.

2 min czytania
Poseł o absurdalnym zróżnicowaniu wynagrodzeń pielęgniarek sięgającym kilku tys. PLN Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie ustawowej podwyżki wynagrodzeń personelu medycznego w…
Komentarze