Pielęgniarki – tylko to nam się wypomina.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki – tylko to nam się wypomina.

Pielęgniarki o piciu kawki

Temat przerw w pracy pielęgniarek i położnych oraz słynnego picia kawki i machania laczkiem wraca jak bumerang. Powtarzane od lat stereotypy ciężko jest zmienić. Tymczasem personel medyczny coraz częściej podkreśla, że nie mają nawet chwili na spokojne spożycie posiłku. Poniżej kilka wybrany komentarzy zamieszczonych pod postem na Facebooku.

  • Z tą kawą w pracy to dziwne, tak jakby nikt inny w pracy nie pił kawy, mało jest zawodów i miejsc pracy w których się nie pije kawy, ale o kawusi w pracy pisze się zawsze o pielęgniarkach. Mój mąż jest ślusarzem i też pije kawę w pracy, a jednak nikt mu tego nie wypomina.
  • Ja na dzień dobry przed oficjalna godzina pracy robię sobie kawę i herbatę w dwóch dużych kubkach. No i najczęściej po 7 godzinach pracy dopijam zimną kawę i zimną herbatę, także to są moje przerwy na ciepłe napoje.
  • Od kiedy to pielęgniarki mają przerwę? Nawet, jak jedzą posiłek to i tak drzwi socjalnego są otwarte. Każdy kto przechodzi to niestety widzi co jemy, co pijemy, a że od rana 6 x gryziesz te samą bułkę czy zimny obiad na 6 razy to nie ważne. Powinno się zadbać o higienę spożywania posiłków. 90 % ludzi nie jadło by w takich warunkach bakteryjnych. Czyż nie można zrobić 2 x przerwa po 15 min i jedna lunch 30 min tak jak jest w UK ? I umówmy się nie w tzw. socjalnym na przeciwko sali chorego. Myślę, że takich głupot to by nie wypisywali bo każdy ma prawo do posiłku czy picia. Naród myśli że jesteśmy niewolnikami.
  • Dokładnie to samo chciałam napisać! W Norwegii przysługuje przerwa i pracownicy, w tym pielęgniarki mają pauzę i spożywają posiłki, piją kawę itp. w oddzielnym pomieszczeniu i wszyscy muszą to respektować. Jest to jasno ustalone i pacjenci, ale również lekarze to szanują. Mało tego, jak nie pójdziesz na przerwę to znaczy, że źle zorganizowała sobie pielęgniarka pracę.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 103

Bądź pierwszym, który oceni wpis

555 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz.

2 min czytania
Z uzasadnienia wyroku sądowego w sprawie oceny sposobu wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku…
Aktualności

Pielęgniarki: "proszę nie robić z nas pośmiewiska".

1 min czytania
Wypowiedź przewodniczącej Związku Pielęgniarek Związek pielęgniarek OZZPiP wniósł swój projekt ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek z zamiarem, że wejdzie w życie z dniem…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

MZ – ponad 9 tys. złotych wyniesie wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek z grupy 5 i 6. Od kiedy?

2 min czytania
Wiceminister zdrowia Marek Kos o zarobkach pielęgniarek i położnych po 1 lipca 2026 roku… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje przebieg…
Komentarze
×
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarki - czy pracodawcy łamią prawo odprowadzając składki na izby?