Pielęgniarki – uważajcie na zakażenia krwiopochodne.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki – uważajcie na zakażenia krwiopochodne.

Badania naukowe studentów pielęgniarstwa

Dzień dobry,

nazywam się Magdalena Drączkowska, jestem studentką studiów magisterskich drugiego stopnia, na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, Wydziału Nauk o Zdrowiu. Obecnie jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej na temat ,,Analiza stanu wiedzy personelu pielęgniarskiego, dotyczącego ekspozycji zawodowej i profilaktyki poekspozycyjnej zakażeń krwiopochodnych na stanowisku pracy”. 

Celem mojej pracy jest analiza stanu wiedzy dotyczącej ekspozycji zawodowej i postępowania poekspozycyjnego pielęgniarek zatrudnionych w placówkach POZ oraz Szpitalach Klinicznych na oddziałach zabiegowych i zachowawczych.

Badanie naukowe kierowane do pielęgniarek

Badanie opiera się na statystycznym sposobie zbierania faktów i danych o obserwowanym zjawisku. Dzięki zgromadzonym informacjom będzie można ustalić jego zasięg, zakres, poziom i intensywność, a w rezultacie pozwoli to na ocenę przyczyn oraz wprowadzenie ewentualnych zmian w szkoleniach dotyczących badanego zjawiska. Do technik badania w tej metodzie wykorzystam ankietowanie. Obejmie ono populacje aktywnych zawodowo pielęgniarek ze średnim oraz wyższym wykształceniem, zatrudnionych terenie całej Polski z uwzględnieniem podziału na województwa.

Badanie uzyskało zgodę Komisji Bioetycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Wypełnienie ankiety jest w pełni dobrowolne i anonimowe. Uzyskane wyniki posłużą jedynie w celach naukowych. Prowadzone badanie uzyskało pozytywną opinie Komisji Bioetycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w wypełnianiu mojej autorskiej ankiety. Nadal brakuje mi wielu egzemplarzy. Będę wdzięczna za każdy wypełniony formularz.

Bardzo dziękuję.

Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych promuje badania studentów pielęgniarstwa

Osoby, które są zainteresowane zamieszczeniem ankiety na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych, powinny przesłać informacje zawierającą co najmniej 1500 znaków, opisującą cel pracy oraz istotę badania (na adres e-mail: [email protected]). Po spełnieniu powyższego warunku, ankieta zostanie zamieszczona na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych. Informujemy, że w pierwszej kolejności zostaną opublikowane ankiety, dotyczące szczególnie pracy pielęgniarek i położnych oraz pielęgniarstwa.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

232 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy

Kto będzie nadzorował ukraińskie pielęgniarki.