Pielęgniarki z Rybnika – CZEKAMY NA TRAGEDIĘ?

1 min czytania
AktualnościStrajk pielęgniarek w RybnikuTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
Pielęgniarki z Rybnika – CZEKAMY NA TRAGEDIĘ?

 

 

 

 

CZEKAMY NA TRAGEDIĘ

W RYBNICKIM SZPITALU?

Pani Dyrektor w myśl trudnego do zrozumienia dialogu społecznego 27 października wręczyła jednej z pielęgniarek instrumentariuszek wypowiedzenie z pracy. Pielęgniarka młoda zaangażowana w swe obowiązki, świetnie wykształcona zostaje zwolniona gdy 3 inne instrumentariuszki w tym roku mogą przejść na emeryturę a 2 kolejne nabędą takie prawo w roku kolejnym, dodam że od ponad roku szpital chce przyjąć do pracy instrumentariuszkę lecz niema chętnych. Ruch kadrowy, czyli zwolnienie Dyrekcja wykonała dla dobra szpitala? Placówka lecznicza mając specjalistki pielęgniarstwa może starać się o korzystniejszy kontrakt z NFZ i zwalnia taką specjalistkę instrumentariuszkę. Dla dobra Szpitala? W myśl już wspomnianego dialogu Dyrekcja przekazała do konsultacji związkowych 56 kolejnych wypowiedzeń z pracy. To też dla dobra szpitala?

Brak środków finansowych na wzrost wynagrodzenia dla pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek, a jednocześnie próba zatrudnienia na te stanowiska osób z zewnątrz za kwotę 35 zł/godz. ( gdy zatrudnione pielęgniarki otrzymują niecałe 20zł/godz) jest dziwnie pojętą oszczędnością. Także dla dobra Szpitala?  Proszę wziąć pod uwagę fakt, iż panie zatrudnione na nasze miejsca pracy nie są jej w stanie podjąć samodzielnie co najmniej przez 4 tygodnie.

Przez 4 tygodnie przedłużający się protest i brak zabiegów planowych to efekt braku dialogu ze strony Dyrekcji. To pewnie także dla dobra Szpitala?

Przy takich posunięciach Dyrekcji realny jest w każdej chwili scenariusz.

Jeden  zespół ostrodyżurowy co ma wybrać:
– reanimację dziecka na oddziale pediatrii,
– zabezpieczyć pacjenta z wypadku który umiera na SOR
– pacjentkę do cięcia cesarskiego, bo zagrożone jest życie matki i dziecka?

Informacje o zagrożeniach dla pacjentów przyjmuje Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta, Wojewoda i nic.

Czekają wszyscy na tragedię?

Pielęgniarki z Rybnika

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8303 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy

Pielęgniarki z Ukrainy będą musiały znać język polski. Od kiedy?

3 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wymogach dla pielęgniarek z Ukrainy w zakresie znajomości języka polskiego… Komunikat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w sprawie prawa…
Komentarze