Pielęgniarki z Rybnika dokonały tego, co nie potrafiły dwie panie w czepkach, z władz związku i izby pip podpisując tzw. porozumienie! Ich dotychczasowy dodatek do pensji, włączono do WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO!

1 min czytania
AktualnościStrajk pielęgniarek w RybnikuTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
Pielęgniarki z Rybnika dokonały tego, co nie potrafiły dwie panie w czepkach, z władz związku i izby pip podpisując tzw. porozumienie! Ich dotychczasowy dodatek do pensji, włączono do WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO!

 

 

 

 

Dziś podpisane zostało porozumienie kończące toczący się od 12 października protest. W tym porozumieniu zyskujemy stawkę zasadniczą większą o 10% oraz dodatkowo 60 zł. Co prawda Dyrektorka nie spotkała się z nami,  a porozumienie każdy podpisywał w innym pomieszczeniu, ale liczy się sam podpis. Zażegnanie konfliktu nie jest sukcesem ani Dyrekcji ani Urzędu Marszałkowskiego gdyż nie z ich kieszeni pochodzą pieniądze na nasze podwyżki. To lekarze anestezjolodzy naszego szpitala oddali nam część swoich pieniędzy, za co im bardzo dziękujemy.

Nasza akcja jest także sukcesem  naszego środowiska. To dzięki słowom wsparcia i zaangażowaniu wielu pielęgniarek nie tylko ze śląska ale także z całej Polski dotarłyśmy z sukcesem do końca.

DZIĘKUJEMY WAM!

 
Nasz protest pokazał także, że solidarność zawodowa wśród pielęgniarek nie umarła a nawet może być siłą.

Walczyłyśmy w ostatnich dniach nie tylko o pieniądze ale przede wszystkim, by nasza zwolniona koleżanka wróciła do pracy. I wraca na swoje stanowisko bez żadnych konsekwencji.

Pielęgniarki z Rybnika

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8015 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek - wyniki egzaminu specjalizacyjnego, w którym brało udział ponad 2 tys. osób.

2 min czytania
„Królowa specjalizacji” pielęgniarek Egzamin w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki odbył się 20 listopada 2023 r. Tym samym, „królowa specjalizacji” zakończyła…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Propozycje prezentów dla pielęgniarek i położnych do 100 zł i więcej.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Dyrektor do pielęgniarek: nie wyrażałem zgody na podwyższanie kwalifikacji. To za nie nie zapłacę.

5 min czytania
Obraz chaosu płacowego w podmiotach leczniczych na przykładzie Szpitala Wielospecjalistycznego Do Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie wpłynęło zawiadomienie dotyczące zwolnień grupowych, które…
Komentarze