Pielęgniarki z Rybnika dokonały tego, co nie potrafiły dwie panie w czepkach, z władz związku i izby pip podpisując tzw. porozumienie! Ich dotychczasowy dodatek do pensji, włączono do WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO!

1 min czytania
AktualnościStrajk pielęgniarek w RybnikuTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
Pielęgniarki z Rybnika dokonały tego, co nie potrafiły dwie panie w czepkach, z władz związku i izby pip podpisując tzw. porozumienie! Ich dotychczasowy dodatek do pensji, włączono do WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO!

 

 

 

 

Dziś podpisane zostało porozumienie kończące toczący się od 12 października protest. W tym porozumieniu zyskujemy stawkę zasadniczą większą o 10% oraz dodatkowo 60 zł. Co prawda Dyrektorka nie spotkała się z nami,  a porozumienie każdy podpisywał w innym pomieszczeniu, ale liczy się sam podpis. Zażegnanie konfliktu nie jest sukcesem ani Dyrekcji ani Urzędu Marszałkowskiego gdyż nie z ich kieszeni pochodzą pieniądze na nasze podwyżki. To lekarze anestezjolodzy naszego szpitala oddali nam część swoich pieniędzy, za co im bardzo dziękujemy.

Nasza akcja jest także sukcesem  naszego środowiska. To dzięki słowom wsparcia i zaangażowaniu wielu pielęgniarek nie tylko ze śląska ale także z całej Polski dotarłyśmy z sukcesem do końca.

DZIĘKUJEMY WAM!

 
Nasz protest pokazał także, że solidarność zawodowa wśród pielęgniarek nie umarła a nawet może być siłą.

Walczyłyśmy w ostatnich dniach nie tylko o pieniądze ale przede wszystkim, by nasza zwolniona koleżanka wróciła do pracy. I wraca na swoje stanowisko bez żadnych konsekwencji.

Pielęgniarki z Rybnika

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8271 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze