Pielęgniarki z Zamościa: stanowczo sprzeciwiamy się sytuacji, w której dany oddział szpitalny będzie mógł być przekształcony w niepubliczny zoz.

2 min czytania
Aktualności

Wniosek
Okręgowego Zjazdu Sprawozdawczo – Wyborczego
Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych
w Zamościu
z dnia 16 .10.2007 roku

w sprawie odrzucenia funkcjonowania spółek NZOZ na terenie funkcjonujących szpitali. 

Delegaci Zjazdu Sprawozdawczo- wyborczego V kadencji Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Zamościu stanowczo sprzeciwiają się działaniom Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia zawartym w zarządzeniu przedstawionym poniżej:

 W związku z propozycją  wejścia w życie z dniem 01.01.2008 roku  Zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dającą  możliwość szpitalom, aby mogły  zlecać spółkom lekarsko – pielęgniarskim pełny zakres świadczeń w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Wejście w  życie tego zarządzenia oznacza, że oddział szpitalny będzie mógł przekształcić  się w Niepubliczny ZOZ i przejąć od Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej jego  kontrakt z funduszem przypadającym na dany oddział. Odpowiedzialność  za leczenie pacjentów nadal będzie ponosił szpital i rozliczał się z funduszem z wykonania umowy.
Uważamy, że takie posunięcia dadzą jedynie zysk finansowy i satysfakcję z wykonywanej pracy dla jednej grupy zawodowej – lekarzy.
Powyższe zmiany ujemnie wpłyną na jakość i odpowiedzialność za wykonywanie świadczeń zdrowotnych. Stworzą możliwości najrozmaitszych matactw, a obsada i zatrudnienie pielęgniarek i położnych w tych zakładach będzie poniżej obowiązujących norm prawnych w tym zakresie .
Uważamy, że kontraktowanie w w/w formie powinno odbywać się oddzielenie na usługi lekarskie i na usługi pielęgniarskie.

Sekretarz Zjazdu                                                                 Przewodnicząca Zjazdu

 Danuta Kusiak                                                                      Liliana Kalacińska

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
Komentarze