Pielęgniarki żądają dodatkowych urlopów. „Nikt nie dba o nasze zdrowie”.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki żądają dodatkowych urlopów. „Nikt nie dba o nasze zdrowie”.

Głos pielęgniarki

W jednym z postów na naszym fanpage na Facebooku pojawił się poniższy komentarz pielęgniarki:

Kocham swój zawód i zawsze chciałam być pielęgniarką lub weterynarzem. Czy jestem wypalona zawodowo NIE! Jestem zmęczona, ponad 30 lat pracy zmianowej zrobiło swoje. Czy należą Nam się dodatkowe urlopy TAK! Myślę, że wiele z Nas ma problemy ze zdrowiem. Odkąd pamiętam nigdy nie było i nie będzie solidarności w Naszym zawodzie. Uważam, że po 35 latach pracy zmianowej należy Nam się emerytura lub mamy wybór i pracujesz dalej. Pozdrawiam Panie Pielęgniarki.

pielęgniarka

Komentarze pielęgniarek

W odpowiedzi pojawiło się kilka komentarzy. Poniżej przedstawiamy kilka:

  • Przykra prawda. Tak właśnie się czuję.
  • Dlatego tak jak i nauczyciel pielęgniarki powinny mieć płatny roczny urlop zdrowotny
  • Szkoda, że innych ludzi to nie obchodzi, że my pracujemy w porze nocnej…Co ludzi obchodzi, że my zostawiamy rodzinę odchodząc od wigilijnego stołu i idziemy do pracy bo służba nie drużba… Szkoda, że nie dba się o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.
  • Ja pracuje w zawodzie dopiero ponad 3 lata. Jestem już po dwóch operacjach kręgosłupa. Ból utrzymuje się nadal. Pracuję na oddziale neurologicznym
  • Urlop na poratowanie zdrowia pielęgniarek będzie od 2049 roku. To już całkiem wkrótce.
  • Powinien być roczny urlop zdrowotny możliwy do wykorzystania co kilka lat

Pielęgniarki są często samotne

  • Dlatego tez wśród Nas jest wiele osób samotnych (panien, rozwiedzionych). Zawod piękny, ale wymagający poświeceń niestety i w dodatku takich, których nie wielu docenia….. Traci nasze zdrowie.
  • Nasz zawód wymaga wiele… zdrowia, poświęcenia… Stąd też tak spory odsetek rozwodów w tym środowisku lub staropanieństwa. Partnerzy odchodzą, dzieci chowają się prawie bez „zmianowych” matek, życie ucieka… A część w tej grafikowo – dyżurowej gonitwie nie zakłada rodzin bo i kiedy…? To straty życiowe niepowetowane! Nic i nikt tego nie wróci i nie wynagrodzi.
  • Niestety bez jedności w tym zawodzie nic nie osiągniemy dla siebie. Tylko sugestywnie wszystko nam odbierano. Z naszych władz też nikt nie walczył o przywileje jakiekolwiek. Nauczyciel na chore gardło może mieć rok urlopu zdrowotnego. No cóż….jak sobie pościeliłyśmy, tak się wyśpimy.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 40

Bądź pierwszym, który oceni wpis

594 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

List Otwarty pielęgniarek w sprawie sytuacji płacowej.