Pielęgniarki zarabiają rewelacyjnie. Niektóre.

1 min czytania
AktualnościDodatki pielęgniarek
Pielęgniarki zarabiają rewelacyjnie. Niektóre.

Dodatki do wynagrodzenia dla pielęgniarek i położnych

Poniżej publikuję decyzję w sprawie wypłaty przez NFZ, za pośrednictwem szpitala, dodatku w wysokości 100% wynagrodzenia pielęgniarki, zatrudnionej na umowie kontraktowej. 

Decyzja o przyznaniu przedmiotowego dodatku została wystawiona z dniem 8 stycznia 2021 roku a dodatek dotyczy miesiąca grudnia 2020.

Dotychczas ta pielęgniarka otrzymywała rekompensatę w wysokości 10 tyś. PLN miesięcznie (od maja do października 2020 roku). Obecna kwota 15 tyś. PLN wynika z polecenia ministra zdrowia w sprawie podwyższenia maksymalnej wysokości przedmiotowego dodatku z 10 tyś. do 15 tyś. PLN. 

Należy publikować pozytywne przykłady w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. Tego wymaga zwykła ludzka uczciwość. Tam gdzie trzeba to krytykujmy. 

Zobacz więcej w aktualnościach w dziale: dodatki dla pielęgniarek

Mariusz Mielcarek 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8297 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla dwóch pielęgniarek. Do 110 zł brutto/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Ośrodek Medical Concierge Centrum Medyczne prowadzi badania kliniczne II i III fazy. Aktualnie ośrodek poszukuje do pracy dwóch…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2026 r.

1 min czytania
Propozycja Ministerstwa Zdrowia w sprawie wynagrodzeń zasadniczych personelu pielęgniarskiego od 1 stycznia 2026 roku W artykule zamieszczonym w lipcowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
Komentarze