Pielęgniarki zarabiają rewelacyjnie. Niektóre.

1 min czytania
AktualnościDodatki
Pielęgniarki zarabiają rewelacyjnie. Niektóre.

Dodatki do wynagrodzenia dla pielęgniarek i położnych

Poniżej publikuję decyzję w sprawie wypłaty przez NFZ, za pośrednictwem szpitala, dodatku w wysokości 100% wynagrodzenia pielęgniarki, zatrudnionej na umowie kontraktowej. 

Decyzja o przyznaniu przedmiotowego dodatku została wystawiona z dniem 8 stycznia 2021 roku a dodatek dotyczy miesiąca grudnia 2020.

Dotychczas ta pielęgniarka otrzymywała rekompensatę w wysokości 10 tyś. PLN miesięcznie (od maja do października 2020 roku). Obecna kwota 15 tyś. PLN wynika z polecenia ministra zdrowia w sprawie podwyższenia maksymalnej wysokości przedmiotowego dodatku z 10 tyś. do 15 tyś. PLN. 

Należy publikować pozytywne przykłady w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. Tego wymaga zwykła ludzka uczciwość. Tam gdzie trzeba to krytykujmy. 

Zobacz więcej w aktualnościach w dziale: dodatki dla pielęgniarek

Mariusz Mielcarek 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7239 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Takie pielęgniarki powinny być eliminowane.

2 min czytania
Pielęgniarki zamieszane w przestępczy proceder Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji – na terenie województw śląskiego, lubelskiego i pomorskiego – zatrzymali 14…
AktualnościNowa siatka płac

MZ – podział pielęgniarek na grupy nie jest siatką płac.

3 min czytania
Wynagrodzenie pielęgniarek określone w ustawie nie jest siatką płac W dzisiejszym niedzielnym artykule Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pragnę się podzielić z…
AktualnościPielęgniarki w pandemii

Przestępczy proceder pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarki przestępcami Media od kilku tygodni informują o sprawie pielęgniarek z Kalisza, które zhańbiły zawód pielęgniarki – zawód zaufania publicznego. Trzy pielęgniarki…
Komentarze