Pielęgniarki – Zaraźliwość wśród personelu medycznego.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemiiZakażone pielęgniarki
Pielęgniarki – Zaraźliwość wśród personelu medycznego.


Włochy – liczba zarażonych wzrasta

Z 827 do 1016 wzrosła we Włoszech w ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem – to najnowszy bilans, jaki został przedstawiony w czwartek na codziennej konferencji prasowej. W całym kraju choruje obecnie ponad 12 tysięcy osób.

Od początku kryzysu epidemiologicznego zanotowano we Włoszech około 15 tys. przypadków koronawirusa.

Szef Obrony Cywilnej, rządowy komisarz do spraw kryzysu Angelo Borrelli poinformował, że liczba zakażonych wzrosła od środy o ponad 2200. Łączna liczba wyleczonych wynosi 1258.

Borrelli wyjaśnił, że 98 procent osób zmarłych to osoby powyżej 68. roku życia, a dwie trzecie miało inne dodatkowe schorzenia.

Spośród wszystkich 12839 chorych obecnie około 5 tysięcy osób przebywa w domowej izolacji, 6650 w szpitalach, w tym 1600 jest na oddziałach intensywnej terapii. Czytaj cały artykuł: Włochy: Do 1016 wzrosła liczba zmarłych zakażonych koronawirusem

źródło: www.gazetaprawna.pl

Zaraźliwość wśród personelu medycznego

We Włoszech 590 osób zarażonych to pracownicy ochrony zdrowia, którzy zarazili się od pacjentów, którym pomagali. – pisaliśmy w czwartkowym artykule: Koronawirus – pielęgniarki od respiratorów.

Wśród 138 pacjentów leczonych w szpitalu w Wuhan 40 pacjentów czyli 29% było pracownikami służby zdrowia (…). Wśród dotkniętych [pracowników opieki zdrowotnej] 31 (77,5%) pracowało na oddziałach ogólnych, 7 (17,5%) na oddziale ratunkowym i 2 (5%) na oddziale intensywnej terapii.

źródło: www.zdrowie.wprost.pl

Więcej o bezpieczeństwie pielęgniarki – koronawirus SARS-CoV-2…Zobacz także:

Koronawirus – pielęgniarki od respiratorów.

GIS – testy na koronawirusa są "bardzo drogie".

Koronawirus – drastyczny brak pielęgniarek.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7269 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Dodatkowa praca dla pielęgniarki. 50 godzin miesięcznie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Dzisiaj na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych prezentujemy ofertę pracy dla pielęgniarki POZ w Warszawie. Pracodawca informuje, że…
Aktualności

Ile dla pielęgniarki za zmierzenie ciśnienia?

1 min czytania
Wycena pracy pielęgniarki Świadczenia zdrowotne wykonywane przez pielęgniarki i położne powinny zostać wycenione w sposób prawidłowy. Niejednokrotnie ministerstwo zdrowia zapowiadało realną wycenę…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka zarobi mniej niż niemedyk.

3 min czytania
Protestujący medycy pogrążają płacowo pielęgniarki Pani Krystyna Ptok – przewodnicząca związku pielęgniarek, w jednym z ostatnich wywiadów wyraża pogląd, że jest zmęczona…
Komentarze