Pielęgniarki zdawały egzamin specjalizacyjny w dwóch dziedzinach pielęgniarstwa.

2 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych
Pielęgniarki zdawały egzamin specjalizacyjny w dwóch dziedzinach pielęgniarstwa.

Państwowy egzamin specjalizacyjny pielęgniarek 2023 r.

Z początkiem marca ruszyła wiosenna sesja państwowych egzaminów specjalizacyjnych dla pielęgniarek i położnych. Do 9 maja pielęgniarki i położne będą przystępowały do egzaminów z różnych dziedzin pielęgniarstwa. Według informacji prezentowanych na stronie Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie planowana liczba osób przystępujących do egzaminów to 3 325 pielęgniarek i położnych.

Wyniki egzaminu w dziedzinie pielęgniarstwa – Ochrona zdrowia pracujących opublikowaliśmy w artykule pt. Pielęgniarki zdawały pierwszy egzamin specjalizacyjny w 2023 r.

Prawie 700 nowych specjalistek w dziedzinach pielęgniarstwa

Dzisiaj prezentujemy wyniki dwóch egzaminów, które odbyły się 24 i 27 marca, a mianowicie pielęgniarstwo internistyczne i pielęgniarstwo ratunkowe. Poniżej pokrótce przedstawimy cel kształcenia w obu dziedzinach.

Pielęgniarstwo internistyczne – Aktualizowanie wiedzy i umiejętności dotyczących pielęgniarstwa internistycznego. Uzyskanie tytułu specjalisty popartego uzyskaniem przez pielęgniarkę specjalistycznych kwalifikacji w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego oraz nabyciem umiejętności uprawniających do samodzielnego podejmowania świadczeń przewidzianych dla pielęgniarki po uzyskaniu tytułu specjalisty z pielęgniarstwa internistycznego.

Pielęgniarstwo ratunkowe – Nabycie przez pielęgniarkę wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych do podejmowania szybkich i specjalistycznych działań leczniczo- pielęgnacyjnych w sytuacji nagłego zagrożenia życia według obowiązujących standardów postępowania oraz przygotowanie pielęgniarki do realizacji zadań zawodowych wynikających z funkcji pielęgniarstwa w systemie ratownictwa medycznego tj.:

  • samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych;
  • pełnienia roli lidera w zespołach ratunkowych;
  • wdrażania zmian w praktyce pielęgniarki ratunkowej;
  • oceny rozwoju własnego i członków zespołu pielęgniarskiego;
  • uczestniczenia w projektowaniu i prowadzeniu kształcenia zawodowego i podyplomowego
  • pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych i innych przedstawicieli opieki zdrowotnej.

Dane statystyczne dwóch egzaminów specjalizacyjnych

Nowym specjalistkom gratulujemy uzyskania tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa.

Szczegółowe wyniki wszystkich egzaminów będziemy, jak dotychczas, publikować na Portalu w dziale Państwowy egzamin pielęgniarek i położnych.

źródło: ckppip.edu.pl

Wyszukiwarka szkoleń pielęgniarek i położnych

Wyszukiwarka szkoleń pielęgniarek i położnych to praktyczna funkcjonalność Portalu. Zamieszczone w wyszukiwarce oferty szkoleń są zgodne z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie wykazu szkoleń, które może odbywać pielęgniarka i położna. Przy każdym szkoleniu zamieszczono cel kształcenia, liczbę godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis

705 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - jaka wysokość nagrody pieniężnej z izby pielęgniarskiej?

2 min czytania
Pomoc socjalna z izby pielęgniarek i położnych Uchwała NR 88/VIII/2023 Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Kielcach z dnia 24 maja 2023…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Bluzy medyczne dla pielęgniarek i położnych idealne na lato.

1 min czytania
Bluzy medyczne dla pielęgniarek Bluza medyczna BD4 z dzianiny, dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, będzie idealnym wyborem do pracy dla pielęgniarek…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital skierował pielęgniarki z kardiologii do pracy na neurochirurgii.

2 min czytania
Narodowy Fundusz Zdrowia o organizacji pracy personelu pielęgniarskiego W majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 5 publikujemy uzasadnienie do wyroku…
Komentarze
×
Aktualności

Rewolucyjna terapia falą uderzeniową: Skuteczny sposób na ostrogi piętowe