Pielęgniarki ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu przerwały głodówkę i zawiesiły strajk. Dyrekcja obiecała im ponad 500 złotową podwyżkę.

1 min czytania
Aktualności

Pielęgniarki sądzą, że mogłaby być wyższa , dlatego chcą dowiedzieć się ile pieniędzy szpital dostał z NFZ
W piątek pielęgniarki miały już podpisać porozumienie z dyrekcją i zakończyć strajk. – Zaproponowano nam podwyżkę w wysokości 550 złotych brutto od października i dodatkowe 300 złotych płatne w dwóch ratach. Okazało się jednak, że szpital ma więcej pieniędzy na podwyżki niż informował nas o tym dyrektor. To oznacza, że podwyżki mogłyby być wyższe. Chcemy się dowiedzieć, jaka to jest kwota i dlatego nie podpisałyśmy porozumienia – wyjaśnia Ewa Rygiel, szefowa Związku Pielęgniarek i Położnych w przemyskim szpitalu. Pielęgniarki zawiesiły strajk do 5 października. Wczoraj głodujące pielęgniarki opuściły korytarz przed gabinetem dyrektora. – Zawieszamy również pozostałe formy protestu – dodaje Ewa Rygiel.

Strajk blisko 600 pielęgniarek i położnych ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu rozpoczął się w miniony piątek. Pielęgniarek pracowały w czarnych koszulkach. W piątek pięć rozpoczęło strajk głodowy, potem dołączały do nich kolejne. W połowie tygodnia było ich 13. W czasie strajku nie odbierały telefonów, nie udzielały informacji, nie mierzyły ciśnienia pacjentom, nie odbierały wyników z laboratorium.

– Jeśli do 5 października nie będziemy mieć żądanych przez nas informacji i podpiszemy porozumienia, zaostrzymy akcję strajkową – zapowiada Ewa Rygiel.

ag www.gazeta.pl


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8006 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki o obowiązku pracy w szpitalu po szkole pielęgniarskiej.

2 min czytania
Praca po LM i studiach Pielęgniarki, które kończyły Liceum Medyczne pracę w zawodzie musiały rozpocząć od dwuletniego okresu pracy szpitalach. „Kiedyś był…
AktualnościOferty pracy

Praca dla "doświadczonej" pielęgniarki.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej poszukuje doświadczonej pielęgniarki, gotowej do podjęcia wyzwań i angażującej się w kompleksową opiekę pacjentów….
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Przewodnicząca związku pielęgniarek o przebiegu debaty nad ustawą OZZPiP.

2 min czytania
Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP, o sejmowej debacie na temat projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliła…
Komentarze