Pielęgniarki zszokowane – 43,2 tys. złotych miesięcznie. Rocznie pół miliona. To zarobek w izbach pielęgniarek.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki zszokowane – 43,2 tys. złotych miesięcznie. Rocznie pół miliona. To zarobek w izbach pielęgniarek.

Gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek…

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych od lat zwraca uwagę na gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. Niestety nic w tym zakresie się nie zmieniło. Zarobki w izbach pielęgniarek się nie zmniejszyły. Rosną lawinowo…

Obecna średnia krajowa (za marzec 2024 roku) wynosi 8,4 tys. złotych. Ten wskaźnik rośnie co miesiąc. I ma decydujące znaczenie przy wynagrodzeniach działaczy w izbach pielęgniarskich. Dlaczego?

Bowiem działacze izbowi zdecydowali, że ich wynagrodzenia są wielokrotnością średniej krajowej. Ta średnia rośnie obecnie z miesiąca na miesiąc. Tym samym co miesiąc rosną zarobki izbowych działaczy. W sumie to sobie sami ustalają zasady wynagradzania. Uchwałą naczelnej rady pielęgniarek i położnych. Na próżno szukać na stronach izbowych uchwały naczelnej rady w sprawie wynagradzania działaczy w izbach. Taką ostatnią uchwałę podjęto w dniu 13 czerwca 2023 roku. W niej ponownie działacze zapewnili sobie wypłatę… trzynastek.

Natomiast pielęgniarki i położne obecnie mają wyliczane wynagrodzenie zasadnicze nie od średniej krajowej – 8,4 tys. – tylko od kwoty 6 346,15 zł. Różnica ponad 2 tys. złotych.

Działacze izbowi mają wypłacaną wielokrotność średniej krajowej. Od 200% do 400%. Natomiast pielęgniarki z grupy 2 mają wypłacaną kwotę 6 346 zł. powiększoną o współczynnik 1,29. Natomiast w grupie 6 przedmiotowy współczynnik wynosi 0,94. Te współczynniki jakże marnie wyglądają przy współczynnikach ustalonych dla siebie przez działaczy izbowych – od 2,0 do 4,0.

Jak przy powyższych uwarunkowaniach finansowych wynoszą kwotowo nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne a także tzw. trzynastki przedstawimy w kolejnych artykułach na pielegniarki.info.pl.

Zatem przejdźmy do zarobków jednego z działaczy izbowych w 2023 roku…

Działacz ten w 2023 roku zarobił w naczelnej izbie pielęgniarek i położnych kwotę 179,9 tys. złotych. Natomiast ta sama osoba zarobiła w okręgowej izbie pielęgniarek i położnych kwotę 338,6 tys. złotych. Razem to daje roczny zarobek w kwocie 518,5 tys. Ponad PÓŁ MILIONA złotych.

Z powyższego wynika, że zarobek tego działacza w 2023 roku wyniósł średnio 43,2 tys. złotych… miesięcznie.

Czy zarobki w izbach pielęgniarek naruszają zasady współżycia społecznego?

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.9 / 5. Ilość głosów: 33

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8260 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pozwy pielęgniarek – koszty procesu.

2 min czytania
Koszty procesu w sprawach o nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek… W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych podnosi kwestię opłat…
Aktualności

Pielęgniarki - pomoc psychologiczna z urzędu.

1 min czytania
Pomoc dla pielęgniarek Zapytaliśmy czytelników pielegniarki.info.pl czy pielęgniarkom i położnym powinna przysługiwać pomoc psychologiczna z urzędu. Temat wzbudził duże poruszenie. Większość odpowiedzi…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pacjent ocenił pracę pielęgniarek. Zarzuty przedstawił w sądzie.

2 min czytania
Pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły. Opiekował się mną mąż. W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2023 roku, które…
Komentarze
×
Aktualności

Działacze izby pielęgniarek na uroczystościach kościelnych. Jakim prawem?