Pielęgniarko i położno, zobacz w ujęciu procentowym w jaki sposób izba pip wykorzystuje ściągane od Ciebie składki członkowskie. Zobacz ile pieniędzy jest przeznaczne na wynagrodzenia i biura, a ile na refundację szkoleń, zapomogi, działalność informacyjną.

1 min czytania
Aktualności

 

Poniższe wyliczenia opieram na wykonaniu budżetu za 2011 rok, przedstawionym przez władze jednej z okregowych izb pip. Podkreślam – jednej z 45 izb okręgowych.

Otóż izba ta w roku 2011 wydała ponad 42% swojego rocznego budżetu na wynagrodzenia i utrzymanie biura izby. I ta pozycja stanowi najwyższą kwotę w bilansie za 2011 rok. Na powyższy wskaźnik składa się także dotacja przyznana przez mz.

Natomiast poniżej przedstawiam zestawienie bardziej szczegółowe dotyczące procentowego wydatkowania przez władze tej izby środków finansowych pochodzących ze ściaganych od pielęgniarek i położnych składek członkowskich (bez  uwzględnienia kwoty dotacji).

38,7% wydatkowano na refundację kosztów kształcenie i doskonalenia zawodowego,

 

9,7% wydatkowano na zapomogii losowe,

5,0% wydatkowano na składkę na władze naczelnej izby pip,

1% na działalność informacyjno – wydawniczą.

Mariusz Mielcarek

.   

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7710 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych

W cztery lata tysiąc pielęgniarek zostało specjalistami w tej dziedzinie pielęgniarstwa.

1 min czytania
Pielęgniarstwo opieki długoterminowej Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej ma na celu przygotować pielęgniarki do udzielania specjalistycznych świadczeń zdrowotnychw zakresie opieki…
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarka z grupy 2 zarabia według OZZPiP ponad 13 tys. brutto brutto.

2 min czytania
Związek pielęgniarek podaje obecną wysokość wynagrodzeń pielęgniarek i położnych Pani przewodnicząca Krystyna Ptok w uzasadnieniu do ustawy o wynagrodzeniu personelu pielęgniarskiego, którą…
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
Komentarze