Pielęgniarkom nie dałam 7300 PLN. Nie mogę dawać jednym, kosztem drugich.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarkom nie dałam 7300 PLN. Nie mogę dawać jednym, kosztem drugich.

Dyrektor szpitala o wynagrodzeniu zasadniczym pielęgniarek z grupy 2

W dniu 11 sierpnia 2022 roku na starachowicka.pl ukazał się wywiad z dyrektorem szpitala. Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych publikuje fragment dotyczący wynagrodzeń pielęgniarek w kontekście siatki płac, która obowiązuje od 1 lipca 2022 roku. 

Redaktor: Z naszej rozmowy wyłania się smutny obraz. To nie będą łatwe miesiące.

Dyrektor szpitala: Nie będą i jestem tego świadoma. Będą trudne i będą wymagały szeregu ciężkich decyzji. Codziennie komuś muszę czegoś odmówić. Przykładem są choćby pielęgniarki i pielęgniarze. Ci z tytułem magistra i specjalizacją, według naszych polityków powinni zarabiać 7300 zł (brutto). Tyle im obiecano, a skończyło się na 5700 zł (brutto).

Rozumiem ich rozgoryczenie, bo oni się szkolili, podnosili swoje kompetencje, a tak naprawdę skończyło się jak zawsze. Na obietnicach bez pokrycia.

dyrektor szpitala

Gdybyśmy chcieli wypłacić im te 7300 zł, to w kasie brakuje mi 2 mln 700 tys. Tylko personel pielęgniarski kosztowałby szpital ponad 9 mln 700 tys. 

To nie jest kwestia tego, że nie chcę, by mój personel zarabiał. Ja jestem dyrektorem całego szpitala i nie mogę dawać jednym, kosztem drugich.

Tak, jak np. nie mogę faworyzować jednego oddziału. Tak nie jest i nie będzie. To bardzo ciężka praca i jestem świadoma, czego się podjęłam.

źródło:  starachowicka.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.6 / 5. Ilość głosów: 154

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7495 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 7305 PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek W dniu dzisiejszym publikujemy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych ofertę pracy dla pielęgniarki. Pracodawca zamierza zatrudnić pielęgniarkę…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki w senacie o ustawie podwyżkowej.

4 min czytania
Posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia W dniu 4 października 2022 r. odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia, na której poruszano problemy dotyczące realizacji ustawy o najniższych wynagrodzeniach…
Aktualności

Pielęgniarki emerytki - uzupełniają 50% braki w kadrze pielęgniarskiej.

1 min czytania
Chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa Totalny chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa. Jedne szpitale zwalniają emerytki, inne dzięki pielęgniarkom emerytkom uruchamiają zamknięte oddziały….
Komentarze