Pielęgniarkom zabrano dodatki. Rozchorowały się.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarkom zabrano dodatki. Rozchorowały się.

Realia podwyżek dla pielęgniarek

Jak informuje Radio Wrocław doszło do buntu pielęgniarek Działu Bloków Operacyjnych w szpitalu przy Borowskiej. Część z nich jest na zwolnieniach lekarskich, a pozostałe odmawiają pracy w nadgodzinach. Brak personelu może oznaczać konieczność odwołania wielu zaplanowanych zabiegów.

Z podanych informacji wynika, że na salach operacyjnych nie ma niezbędnej obsady pielęgniarskiej. Około dwudziestu, ze stu czterdziestu, zatrudnionych na bloku operacyjnym pielęgniarek miało wziąć zwolnienia lekarskie.

Jak mówią protestujące – może dojść do zatrzymania pracy większości z 22. klinicznych sal operacyjnych.

Rzecznik szpitala przy Borowskiej nie odniósł się do tych informacji. W przesłanym oświadczeniu Sebastian Drobczyński tłumaczy, że przeprowadzane będą zabiegi, które muszą zostać wykonane ze względu na stan zdrowia pacjentów. Może to oznaczać, że klinika będzie w najbliższych dniach operować tylko przypadki pilne.

Oświadczenie szpitala

„W dniach 11-13 listopada ze względu na zwiększoną absencję personelu pracującego w Dziale Bloków Operacyjnych przeprowadzimy zabiegi, które muszą zostać wykonane ze względu na stan zdrowia naszych Pacjentów. Zapewniamy Państwa, że zabezpieczamy świadczenia zdrowotne w Szpitalu i ciągłość jego pracy, co przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa naszych Pacjentów. Zarząd Szpitala podejmuje stosowne kroki, aby uzupełnić, w jak najkrótszym czasie skład personalny Działu Bloków Operacyjnych.”

Powodem protestu jest odebranie tak zwanych „dodatków blokowych”. Pielęgniarki miały od września stracić od 150 do blisko 600 złotych miesięcznie, w odpowiedzi zażądały dodatków w wysokości tysiąca złotych. Dotychczasowe rozmowy z dyrekcją nie przyniosły porozumienia.

źródło: radiowroclaw.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 18

Bądź pierwszym, który oceni wpis

534 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarki - czy pracodawcy łamią prawo odprowadzając składki na izby?

3 min czytania
Pracodawca nie ma prawa przekazywać informacji imiennej Poniższy fragment artykułu pochodzi z lutowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych. Zachęcamy do zapoznania…
Aktualności

Jakie cechy powinny mieć spodnie ratownicze?

2 min czytania
Szukasz spodni ratowniczych, które spełnią wymagania Twoje oraz Twojego zawodu? Podświadomie wiesz, że odpowiedni kolor i oznakowanie to za mało – spodnie…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki: sąd wskazuje na oryginalny sposób działania OZZPiP.

3 min czytania
Ustalenia sądu w sprawie oryginalnego sposobu działania związku pielęgniarek…  W artykule pt. Pielęgniarka oddziałowa w sądzie: praca pielęgniarek innych niż z grupy…
Komentarze