Pielęgniarkom zabrano dodatki. Rozchorowały się.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarkom zabrano dodatki. Rozchorowały się.

Realia podwyżek dla pielęgniarek

Jak informuje Radio Wrocław doszło do buntu pielęgniarek Działu Bloków Operacyjnych w szpitalu przy Borowskiej. Część z nich jest na zwolnieniach lekarskich, a pozostałe odmawiają pracy w nadgodzinach. Brak personelu może oznaczać konieczność odwołania wielu zaplanowanych zabiegów.

Z podanych informacji wynika, że na salach operacyjnych nie ma niezbędnej obsady pielęgniarskiej. Około dwudziestu, ze stu czterdziestu, zatrudnionych na bloku operacyjnym pielęgniarek miało wziąć zwolnienia lekarskie.

Jak mówią protestujące – może dojść do zatrzymania pracy większości z 22. klinicznych sal operacyjnych.

Rzecznik szpitala przy Borowskiej nie odniósł się do tych informacji. W przesłanym oświadczeniu Sebastian Drobczyński tłumaczy, że przeprowadzane będą zabiegi, które muszą zostać wykonane ze względu na stan zdrowia pacjentów. Może to oznaczać, że klinika będzie w najbliższych dniach operować tylko przypadki pilne.

Oświadczenie szpitala

„W dniach 11-13 listopada ze względu na zwiększoną absencję personelu pracującego w Dziale Bloków Operacyjnych przeprowadzimy zabiegi, które muszą zostać wykonane ze względu na stan zdrowia naszych Pacjentów. Zapewniamy Państwa, że zabezpieczamy świadczenia zdrowotne w Szpitalu i ciągłość jego pracy, co przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa naszych Pacjentów. Zarząd Szpitala podejmuje stosowne kroki, aby uzupełnić, w jak najkrótszym czasie skład personalny Działu Bloków Operacyjnych.”

Powodem protestu jest odebranie tak zwanych “dodatków blokowych”. Pielęgniarki miały od września stracić od 150 do blisko 600 złotych miesięcznie, w odpowiedzi zażądały dodatków w wysokości tysiąca złotych. Dotychczasowe rozmowy z dyrekcją nie przyniosły porozumienia.

źródło: radiowroclaw.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 18

Bądź pierwszym, który oceni wpis

335 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia

Zamiast jednej pielęgniarki w szpitalu chcą dwóch opiekunów medycznych.

1 min czytania
Zmiana rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego -normy zatrudnienia pielęgniarek Polska Federacja Szpitali skierowała pismo do Ministerstwa Zdrowia z…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki i opiekunowie medyczni mają te same problemy zdrowotne.

2 min czytania
Choroby zawodowe pielęgniarek i położnych Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe to choroby, które bardzo często występują u pielęgniarek. Wiąże się to z zakresem obowiązków, które…
AktualnościOferty pracy

Szpital zatrudni pielęgniarki na oddziałach. Do 10,5 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie zatrudni pielęgniarki/pielęgniarzy w klinikach/oddziałach/POZ. Forma pracy: Pełny etat…
Komentarze