Pielęgniarstwo środowiskowo – rodzinne. Kto i gdzie to powiedział? "Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia powinny być nazwane imieniem Marka Twardowskiego. To powinniście napisać na tabliczce – Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia imienia Marka Twardowskiego". 4 KOMENTARZE.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarka i położna rodzinna

"Ja mam również specjalizację lekarza rodzinnego, chociaż pracuję w specjalistyce. Wiem, że praca lekarza rodzinnego jest bardzo trudna i odpowiedzialna. I dobrze, że tyle pieniędzy na ten cel dajecie, ale niech będą zachowane proporcje, dawajcie również na specjalistykę i na lecznictwo szpitalne. Powiem w związku z tym, że Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia powinny być nazwane imieniem Marka Twardowskiego. To powinniście napisać na tabliczce – Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia imienia Marka Twardowskiego. Ja bym chciał mieć takiego wiceministra, który tak samo biłby się o specjalistykę, lecznictwo zamknięte, refundację leków, gospodarkę lekami i inne rodzaje świadczeń. Powtarzam, że te pieniądze lekarzom rodzinnym się należą, bo to jest trudna i odpowiedzialna praca, ale zachowujmy proporcje.

(…)

A o nadaniu imienia Marka Twardowskiego mówiłem z podziwem i bez żadnych podtekstów, bo uważam –chociaż możemy tutaj polemizować – ma on niewyobrażalnie wysoką skuteczność."

Słowa te wypowiedział poseł Czesław Hoc podczas obrad sejmowej komisji zdrowia w dniu 27 sierpnia 2009 roku.

Z materiałów opublikowanych na sejmowych stronach internetowych wybrał

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8303 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy

Pielęgniarki z Ukrainy będą musiały znać język polski. Od kiedy?

3 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wymogach dla pielęgniarek z Ukrainy w zakresie znajomości języka polskiego… Komunikat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w sprawie prawa…
Komentarze