Pielęgniarstwo w Anglii – od kwietnia szpitale będą zobowiązane "publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale, aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione".

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Anglii.

………………………………………….

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook – Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

Szpitale muszą publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale,

aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione!

.

Dziennik The Guardian w wydaniu z 31 grudnia pisze o wprowadzanych od 2011 roku oszczędnościach finansowych w brytyjskiej służbie zdrowia (NHS) na terenie Anglii, które – powołując się na słowa Marka Portera, prezesa Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego (British Medical Association) – skutkowały w „zwolnieniach, zawieszeniu rekrutacji i nieodpowiednim poziomie opieki nad pacjentami”. Stwierdził on, że „próba uzyskania oszczędności 20 mld funtów do 2015 roku, w czasie rosnącego zapotrzebowania na opiekę zdrowotną, to działanie niesłuszne i szkodliwe”.

Departament Zdrowia poinformował, że po zmianie rządu pracę straciło 7060 pracowników służby zdrowia, takich jak lekarze, pielęgniarki, położne, terapeuci, pracownicy pogotowia czy wykwalifikowany personel techniczny. Oprócz kwestii zwolnień, szereg stanowisk pracy pozostaje nieobsadzonych.

Jednak źródła rządowe opublikowały również dane, które wskazują, że obecnie zatrudnionych jest o 7700 osób więcej niż w 2010 roku. Otóż w ostatnich miesiącach wskutek zmiany standardów i rosnącej presji na “bezpieczny poziom zatrudnienia” wiele szpitali zostało zmuszonych do zatrudnienia nowego personelu (głównie pielęgniarek) pomimo trudności finansowych.

Ministerstwo przyznało równocześnie, że w ciągu ostatnich trzech lat w Anglii zmniejszono liczbę miejsc na kierunkach nauczających pielęgniarstwa łącznie o ponad 7 tys.

Szef Royal College of Nursing, Peter Carter z radością przyjął niedawne porozumienie o zwiększeniu liczby tych miejsc o 9%. Stwierdził przy tym, że w NHS na uzupełnienie czeka jeszcze ogromna ilość dziur kadrowych pozostałych po dokonanych cięciach. Najbardziej dotyczy to wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Od najbliższego kwietnia wszystkie szpitale będę zobowiązane publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale, aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione.

.

Na podstawie informacji prasowych

Michał Lewicki
International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

/

Zobacz także:

Wielka Brytania – nazwiska odpowiedzialnego lekarza i pielęgniarki wywieszane nad łóżkiem pacjenta!

W Anglii 100 funtów na rok przy zarobkach około 2000 miesięcznie. W Polsce 450 zł., przy zarobkach …..

„Jeśli szybko potrzebujesz dużo pielęgniarek, najlepiej wsiądź do samolotu ….".

Z jakiego kraju rejestruje się najwięcej pielęgniarek w Anglii? Kochani to ….. Indie!  

Ile polskich pielęgniarek zarejestrowała brytyjska Rada Pielęgniarek i Położnych?

W Anglii pielęgniarki zatrudnią na ….. komisariatach i w sądach.

Materiał filmowy o pracy pielęgniarki w Anglii, zatrudnionej w Narodowej Służbie Zdrowia (NHS).

System wynagrodzeń pielęgniarek w Anglii.  

Niedobór pielęgniarek w Wielkiej Brytanii.

.

Facebook – Polish Nursing and Midwifery Portal

.

Zobacz więcej informacji w aktualnościach Polskie pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7243 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w spółce pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Dąbrowa Górnicza Zakres obowiązków wymagany na tym stanowisku to wykonywanie zleceń lekarskich, prowadzenie dokumentacji środowiskowej, a…
Aktualności

Wygraj stetoskop w mikołajkowym konkursie!

4 min czytania
Konkurs mikołajkowy Wygraj stetoskop internistyczno-pediatryczny Spirit CK-SS601PF Aby wziąć udział w konkursie należy napisać w komentarzu pod postem konkursowym, dlaczego wybrałaś/eś zawód…
Aktualności

Pielęgniarki: wynagrodzenia zasadnicze po 1 lipca 2022 roku.

3 min czytania
Zespoł Trójstronny – porozumienie czy tylko deklaracja MINISTERIALNY „SUKCES” MEDIALNY, czyli o nieporozumieniu Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia Trójstronny Zespół ds. Ochrony…
Komentarze