Pielęgniarstwo w Anglii – od kwietnia szpitale będą zobowiązane "publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale, aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione".

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Anglii.

………………………………………….

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook – Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

Szpitale muszą publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale,

aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione!

.

Dziennik The Guardian w wydaniu z 31 grudnia pisze o wprowadzanych od 2011 roku oszczędnościach finansowych w brytyjskiej służbie zdrowia (NHS) na terenie Anglii, które – powołując się na słowa Marka Portera, prezesa Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego (British Medical Association) – skutkowały w „zwolnieniach, zawieszeniu rekrutacji i nieodpowiednim poziomie opieki nad pacjentami”. Stwierdził on, że „próba uzyskania oszczędności 20 mld funtów do 2015 roku, w czasie rosnącego zapotrzebowania na opiekę zdrowotną, to działanie niesłuszne i szkodliwe”.

Departament Zdrowia poinformował, że po zmianie rządu pracę straciło 7060 pracowników służby zdrowia, takich jak lekarze, pielęgniarki, położne, terapeuci, pracownicy pogotowia czy wykwalifikowany personel techniczny. Oprócz kwestii zwolnień, szereg stanowisk pracy pozostaje nieobsadzonych.

Jednak źródła rządowe opublikowały również dane, które wskazują, że obecnie zatrudnionych jest o 7700 osób więcej niż w 2010 roku. Otóż w ostatnich miesiącach wskutek zmiany standardów i rosnącej presji na “bezpieczny poziom zatrudnienia” wiele szpitali zostało zmuszonych do zatrudnienia nowego personelu (głównie pielęgniarek) pomimo trudności finansowych.

Ministerstwo przyznało równocześnie, że w ciągu ostatnich trzech lat w Anglii zmniejszono liczbę miejsc na kierunkach nauczających pielęgniarstwa łącznie o ponad 7 tys.

Szef Royal College of Nursing, Peter Carter z radością przyjął niedawne porozumienie o zwiększeniu liczby tych miejsc o 9%. Stwierdził przy tym, że w NHS na uzupełnienie czeka jeszcze ogromna ilość dziur kadrowych pozostałych po dokonanych cięciach. Najbardziej dotyczy to wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Od najbliższego kwietnia wszystkie szpitale będę zobowiązane publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale, aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione.

.

Na podstawie informacji prasowych

Michał Lewicki
International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

/

Zobacz także:

Wielka Brytania – nazwiska odpowiedzialnego lekarza i pielęgniarki wywieszane nad łóżkiem pacjenta!

W Anglii 100 funtów na rok przy zarobkach około 2000 miesięcznie. W Polsce 450 zł., przy zarobkach …..

„Jeśli szybko potrzebujesz dużo pielęgniarek, najlepiej wsiądź do samolotu ….".

Z jakiego kraju rejestruje się najwięcej pielęgniarek w Anglii? Kochani to ….. Indie!  

Ile polskich pielęgniarek zarejestrowała brytyjska Rada Pielęgniarek i Położnych?

W Anglii pielęgniarki zatrudnią na ….. komisariatach i w sądach.

Materiał filmowy o pracy pielęgniarki w Anglii, zatrudnionej w Narodowej Służbie Zdrowia (NHS).

System wynagrodzeń pielęgniarek w Anglii.  

Niedobór pielęgniarek w Wielkiej Brytanii.

.

Facebook – Polish Nursing and Midwifery Portal

.

Zobacz więcej informacji w aktualnościach Polskie pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7791 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Ministerstwo przeniosło pielęgniarki z licencjatem do innej grupy na wniosek izby i związku.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych Poniżej publikujemy fragment interpelacji do ministra zdrowia w sprawie realizacji Polityki Wieloletniej Państwa na Rzecz…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 90 PLN/godz. Wymagana specjalizacja i studia.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Klinika, która oferuje zabiegi z zakresu: ortopedii, chirurgii plastycznej, laryngologii poszukuje do pracy pielęgniarki anestezjologicznej. Praca na część…
AktualnościUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki - minister dookreśli kompetencje z uwzględnieniem poziomu wykształcenia.

2 min czytania
Ministerstwo prowadzi prace mające na celu dookreślenie kompetencji zawodowych pielęgniarek i położnych Dnia 14 kwietnia 2023 r. Posłowie RP – Marcelina Zawisza,…
Komentarze