Pielęgniarstwo w interdyscyplinarnej opiece zdrowotnej

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarstwo w interdyscyplinarnej opiece zdrowotnej

Międzynarodowe Sympozjum Pielęgniarskie

Piętnasta, jubileuszowa edycja Międzynarodowego Sympozjum Pielęgniarskiego odbędzie się już w tym tygodniu! 21-22 września w podrzeszowskiej Jasionce spotka się ponad 200 ekspertów z kilku krajów Europy (m.in. Słowacji, Węgier, Czech, Litwy).

Zapoczątkowane w 2008 r. w Uniwersytecie Południowoczeskim w Czeskich Budziejowicach międzynarodowe spotkania dedykowane pielęgniarstwu stały się ważnym forum służącym wymianie wiedzy i doświadczeń środowisk naukowych i zawodowych pielęgniarek i innych zawodów medycznych z czterech krajów: Czech, Węgier, Słowacji i Polski.

Hasłem przewodnim tegorocznego Sympozjum, organizowanego przez Zakład Pielęgniarstwa i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, jest: Pielęgniarstwo w interdyscyplinarnej opiece zdrowotnej. – Motto naszego Sympozjum doskonale wpisuje się w aktualne działania na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i pozwoli na kompleksowe spojrzenie na naszą profesję – mówi dr hab. Paweł Więch (prof. UR), przewodniczący Komitetu Naukowego. – Jako organizatorzy jesteśmy przekonani, że zdefiniowanie wyzwań oraz trendów w zdrowiu publicznym, problematyka szczepień populacyjnych, a także społeczno-prawne aspekty wykonywania zawodu, to zagadnienia, które zainteresują szerszą publiczność i mieszkańców nie tylko naszego regionu.

Sympozjum jest wydarzeniem cyklicznym, a Zakład Pielęgniarstwa i Zdrowia Publicznego UR już po raz czwarty organizuje to międzynarodowe przedsięwzięcie. Od 2008 r. gospodarzami były współpracujące na co dzień uczelnie kształcące pielęgniarki z czterech europejskich krajów: the Faculty of Health and Social Sciences Uniwersytetu Południowoczeskiego w Czechach Budejowicach (Czechy), the Faculty of Social Sciences and Health Care Uniwersytetu Filozofa Konstantyna w Nitrze (Słowacja) oraz the Institute of Nursing and Health Sciences Uniwersytetu w Debreczynie (Węgry).

– Integracja środowiska z tych właśnie krajów będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ jako organizatorzy otrzymaliśmy wsparcie Funduszy Wyszehradzkich, co dodatkowo podnosi prestiż całego wydarzenia – podkreśla prof. Więch.

XV Międzynarodowe Sympozjum „Pielęgniarstwo w interdyscyplinarnej opiece zdrowotnej” będzie okazją do dyskusji w gronie liderów i profesjonalistów, nawiązania bliższych relacji i wsparcia w działaniach na rzecz rozwoju edukacji pielęgniarskiej, badań naukowych i nowych kompetencji zawodowych.

www.symposium2023.ur.edu.pl

Jasionka | Rzeszów, 21-22 września 2023 r.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
Aktualności

Izba pielęgniarek wydała pieniądze na relikwiarz i pielgrzymki.

1 min czytania
Izba pielęgniarek – sprawozdanie z działalności W maju 2023 roku odbył się krajowy zjazd izby pielęgniarek i położnych. W materiałach zjazdowych opublikowano…
AktualnościPielęgniarki w liczbach.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Wzrasta liczba pielęgniarek specjalistek w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego.

1 min czytania
Ponad 193 tys. pielęgniarek specjalistek czynnych zawodowo Według danych prezentowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w 2022 roku ponad 193 tys. pielęgniarek i…
Aktualności

Jak dbać o skórę problematyczną z niedoskonałościami?

2 min czytania
Wiele osób ma kompleksy z powodu stanu swojej skóry. Naprawdę jest niewiele kobiet czy mężczyzn, którzy mogą pochwalić się piękną i zdrowo…
Komentarze
×
Aktualności

Dyskryminacja czy nierówne traktowanie? Jak pielęgniarka może dochodzić swoich praw.