Piszcie do ministerstwa zdrowia przeciw likwidacji specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego!

1 min czytania
AktualnościProjekt zmian w wykazie specjalizacji i kursów
Piszcie do ministerstwa zdrowia przeciw likwidacji specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego!

Dane osobowe

 Pan
Bartosz Arłukowicz
Minister Zdrowia

Propozycja połączenia specjalizacji  w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego ze specjalizacją  w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego proponowana w nowym projekcie rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu dziedzin pielęgniarstwa oraz dziedzin mających zastosowanie w ochronie zdrowia jest niekorzystna.
Dotychczasowa forma kształcenia podyplomowego pielęgniarek operacyjnych, w postaci  specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego umożliwia przygotowanie profesjonalnej kadry pielęgniarek operacyjnych w bloku operacyjnym. Ograniczenie tej formy tylko do modułu w ramach kursu  kwalifikacyjnego wpłynie negatywnie na jakość kształcenia pielęgniarek operacyjnych.
Profesjonalnie wyszkolony personel pielęgniarek operacyjnych jest jednym z najważniejszych czynników zapewniających prawidłowe funkcjonowanie, organizację pracy bloków operacyjnych oraz bezpieczeństwo operowanemu pacjentowi.

Z poważaniem

.

 

.

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Komentarze