Podano liczbę pielęgniarek, którym NFZ wypłaci dodatek COVID za listopad.

1 min czytania
AktualnościDodatki pielęgniarek
Podano liczbę pielęgniarek, którym NFZ wypłaci dodatek COVID za listopad.


Dodatki dla pielęgniarek

Sejm najpierw przyznał dodatki dla pielęgniarek i położnych. W tym samym dniu je odebrał. Jarosław Kaczyński z sejmowej trybuny ogłasza, że dodatki były niesprawiedliwe a koszty ich wypłacania to ponad 40 miliardów PLN rocznie. Wtedy wkracza do akcji minister zdrowia. Ogłasza na twitterze, że podjął decyzję o wypłacie dla medyków 100% dodatków do wynagrodzenia. Społeczeństwo dostało sygnał, że sejm zabrał a mimo wszystko minister doceniając rolę medyków, przyznał im specjalne dodatki. 

Oczywiście to wszystko jest manipulacją! O tym szczegółowo napiszę przez najbliższe dni na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych.

Dodatki obejmują tylko personel medyczny. Nie należą się salowym i innym pracownikom, którzy wykonują swoje obowiązki na pierwszej linii frontu walki z pandemią. 

Dodatki nie obejmują personelu medycznego walczącego z pandemią w szpitalach pierwszego stopnia.

Nie obejmują np. pielęgniarek walczących z pandemią w Domach Pomocy Społecznej.

Dzisiaj podaję pierwszą liczbę, która będzie zobrazowaniem faktu, że "dodatki dla medyków" to kpina z pielęgniarek i położnych. 

Tą liczbą jest liczba osób spośród pielęgniarek i położnym, którym NFZ poprzez dyrekcje szpitali wypłaci dodatek za miesiąc listopad. Wynosi ona 7 000. Tak to nie pomyłka. Słownie: siedem tysięcy. Tylko! 

Zobacz także: Aktualności według działów – dodatki dla pielęgniarek.

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7695 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze