Podwyżki dla pielęgniarek – jak w Neo-Nówce – najwyżka podwyżka obniżki.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Podwyżki dla pielęgniarek – jak w Neo-Nówce – najwyżka podwyżka obniżki.

Pielęgniarki o podwyżkach

Dzień dobry,

Nie mogę wyjść z szoku… Podwyżki okazały się obniżką. Po zabraniu jednego dodatku w POZ. Zamiast podwyżki, mamy obniżkę wynagrodzenia o 400 PLN (dodatek ruchomy ale jednak stały).

Po podniesieniu pensji do widełek ministerialnych, a zabraniu dodatku, wyszło na to, że część z nas ma obniżoną pensję. To chore. Za pracę w covidowym czasie w POZ nic nie dostaliśmy. Pracujemy w ciągu dnia w tygodniu, więc nie ma tu mowy o dodatku za noc czy święta. Stażowego nie ma. De facto na konto realnie pensji mniej o ok. 400 PLN. To się w głowie nie mieści.

Wyrobnik pielęgniarstwa

Podwyżki to jakaś kpina

Dzień dobry,

Jesteśmy firmą, która zatrudnia pielęgniarki i higienistki pracujące w gabinetach medycznych w szkołach. Mamy podpisany kontrakt z NFZ i rozliczamy się na podstawie stawki kapitacyjnej. Otrzymujemy co miesiąc określona kwotę pieniędzy odpowiednią do liczby uczniów, nad którymi co miesiąc sprawujemy opiekę medyczną.

Kwota jest zmienna, w zależności od tego ile uczniów w danym miesiącu uczęszcza do szkół. To, co się stało od 01.07.2022 r. to jakaś kpina.

Dostaliśmy aneks w którym, wprawdzie wzrosła stawka kapitacyjna z 7,85 zł na 8.35 PLN (wzrost o 0,50 PLN na ucznia), ale jednocześnie zabrano nam dodatek: wskaźnik korygujący wynagrodzenie zasadnicze od 01.07.2021.

Efekt – nie otrzymaliśmy ani złotówki na podniesienie wynagrodzeń personelu medycznego zgodnego z obowiązującymi przepisami MZ od 01.07.2022 r.

Cały ten dodatek został wciągnięty do stawki kapitacyjnej, a różnica (brakujące 254,41 zł) dalej figuruje w aneksie jako wskaźnik korygujący wynagrodzenie zasadnicze.

Jako firma, pozostaje nam jedynie przesunięcie środków z premii i wszelkich dodatków do płacy zasadniczej, żeby działać zgodnie z prawem.

To byłoby tyle w temacie tych wielkich podwyżek dla pielęgniarek.

Zachowano oryginalną treść.

Dane autorów korespondencji do wiadomości pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.9 / 5. Ilość głosów: 55

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7495 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 7305 PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek W dniu dzisiejszym publikujemy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych ofertę pracy dla pielęgniarki. Pracodawca zamierza zatrudnić pielęgniarkę…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki w senacie o ustawie podwyżkowej.

4 min czytania
Posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia W dniu 4 października 2022 r. odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia, na której poruszano problemy dotyczące realizacji ustawy o najniższych wynagrodzeniach…
Aktualności

Pielęgniarki emerytki - uzupełniają 50% braki w kadrze pielęgniarskiej.

1 min czytania
Chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa Totalny chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa. Jedne szpitale zwalniają emerytki, inne dzięki pielęgniarkom emerytkom uruchamiają zamknięte oddziały….
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka - jak postąpić w przypadku niesprawiedliwej podwyżki.