Podwyżki pielęgniarek – stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Podwyżki pielęgniarek – stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy.

Siatka płac pielęgniarek a stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy 

Portal goleniowska.com w artykule autorstwa redaktora Leszka Ozimek, przytacza wypowiedź pani dyrektor szpitala powiatowego w Goleniowie:

Mimo tak trudnej sytuacji w szpitalu w Goleniowie nie zdecydowaliśmy się na redukcję zatrudnienia. Wszyscy przecież zdajemy sobie sprawę, że personelu – zarówno medycznego, jak i niemedycznego – brakuje, zwolnienia nie są więc optymalnym rozwiązaniem. 

Obecny poziom finansowania szpitali i tak pozwala zresztą na zatrudnienie absolutnie minimalnej liczby personelu administracyjnego, technicznego czy pomocniczego. 

Co więcej, podjęliśmy decyzję o wypłacaniu podwyżek zgodnie z poziomem posiadanego przez pracownika wykształcenia. Kwestia ta dotyczy głównie pielęgniarek.

Stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy jest w tym zakresie jasne: pielęgniarka powinna zostać zaszeregowania w nowej siatce płac zgodnie z posiadanym wykształceniem.

Dyrektor szpitala

Takie rozwiązanie uważam też za najbardziej sprawiedliwe – zapewnia prezes Kęcka.

źródło:  goleniowska.com – 16 sierpnia 2022 roku 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.5 / 5. Ilość głosów: 146

Bądź pierwszym, który oceni wpis

327 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o sposobach organizacji przerw w pracy.

2 min czytania
Praca pielęgniarek i położnych W jednym z postów na naszym Facebooku zadaliśmy pytanie pielęgniarkom i położnym, które brzmiało: Ile kawy wypijają podczas…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

NIK o wynagrodzeniach pielęgniarek.

2 min czytania
Prezes NIK spotkał się z przedstawicielkami środowiska pielęgniarek i położnych Na prośbę Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP), Prezes NIK Marian Banaś przyjął w centrali…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki LM i SM dzięki „krętym ścieżkom” są nadal pielęgniarkami.

5 min czytania
Siatka płac pielęgniarek – głos użytkownika Portalu Pielęgniarek i Położnych Poniżej cytujemy jeden z komentarzy dotyczący artykułu redakcyjnego z dnia 30 listopada…
Komentarze