Podwyżki- pielęgniarki już składają wypowiedzenia.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Podwyżki- pielęgniarki już składają wypowiedzenia.

Pielęgniarski punkt widzenia

Na fanpage’u na Facebooku Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy poniższy post z komentarzem pielęgniarki dotyczącym wypłaty według nowej siatki płac. Post cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród pielęgniarek i położnych. Trafił on, aż do 50 tys. osób. Zobacz post na Facebooku klikając TUTAJ.

Komentarze na pielegniarki.info.pl

Poniżej przedstawiamy wybrane komentarze pielęgniarek i położnych, które zostały zamieszczone w odpowiedzi na powyższy post.

Ciekawa jestem ile jeszcze cierpliwości będą miały pielęgniarki. Inne zawody nie podpisały nowych angaży, może czas się zacząć uczyć.

Wystarczy, żeby każda została w jednej pracy i kicha… Szpitale leżą.

Czy zostanie jedna czy dwie na oddziale dyrektor ma to gdzieś, a to dlatego, że te co zostaną to zaakceptują. Zaakceptują, bo dobro pacjenta, bo powołanie, bo tak trzeba.

Dyrektorzy mają nas gdzieś, jak mówią nie ma ludzi nie zastąpionych. Może sami spróbują pracować na naszych stanowiskach i otrzymywać nasze pensje.

Tak już składają pielęgniarki wypowiedzenia… Niestety każda gadać potrafi, ale nie jesteśmy solidarne. A później gadają, jak to lekarze są szanowani, a pielęgniarki nie. Druga kategoria, same pracujemy na reputacje.

Może najpierw zacznijmy porządek od izb pielęgniarskich. Może koniec płacenia składek na panie, które pracują nie za głodowe płace, bo nie reprezentują nas w ogóle. Natomiast świetnie skłócają środowisko, co codziennie po wpisach widać, a przecież nie od dziś wiadomo, że skłóconym środowiskiem lepiej się zarządza. Lekarzy brakuje to wymyślają nowe kursy dla pielęgniarek, patrz asystentka lekarza, bo wszystkie już pokończyłyśmy z przymusu. Fajnie nigdy za mało nauki, ale dlaczego umieją stawiać nam wymagania większe i dodatkowe obowiązki za nędzne pensje. W “prawidłowej” telewizji już poszło, że pielęgniarki dostały, ale po garach, jak zwykle ten zawód mają w dalekim poszanowaniu. Myślę, że przed emeryturą moją nic się nie zmieni, bo 30 lat, jak pracuję to tylko słychać słowa bez pokrycia.

Zachowano oryginalną treść komentarzy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 233

Bądź pierwszym, który oceni wpis

327 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o sposobach organizacji przerw w pracy.

2 min czytania
Praca pielęgniarek i położnych W jednym z postów na naszym Facebooku zadaliśmy pytanie pielęgniarkom i położnym, które brzmiało: Ile kawy wypijają podczas…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

NIK o wynagrodzeniach pielęgniarek.

2 min czytania
Prezes NIK spotkał się z przedstawicielkami środowiska pielęgniarek i położnych Na prośbę Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP), Prezes NIK Marian Banaś przyjął w centrali…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki LM i SM dzięki „krętym ścieżkom” są nadal pielęgniarkami.

5 min czytania
Siatka płac pielęgniarek – głos użytkownika Portalu Pielęgniarek i Położnych Poniżej cytujemy jeden z komentarzy dotyczący artykułu redakcyjnego z dnia 30 listopada…
Komentarze