Podział pielęgniarek na wykształcone i niewykształcone to perfidia.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Podział pielęgniarek na wykształcone i niewykształcone to perfidia.

Same pielęgniarki dzielą pielęgniarki na wykształcone i niewykształcone

W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poruszymy kwestię totalnej perfidii, która ma na celu usprawiedliwienie absurdalnego podziału pielęgniarek na grupy w siatce płac.

Otóż od jakiegoś czasu zwolennicy podziału personelu pielęgniarskiego na grupy w siatce płac zaczynają budować przedziwną narrację, która ma za zadanie usankcjonowanie tzw. rasizmu zawodowego.

Rasizmu zawodowego! Bo jak można inaczej nazwać sytuację kiedy dwie pielęgniarki wykonują te same czynności zawodowe w ramach tych samych kompetencji zawodowych a jedna z nich zarabia 30% mniej od drugiej. Jedynym kryterium stanowiącym o takim stanie rzeczy jest rodzaj ukończonej szkoły przez pielęgniarkę, która zarabia zdecydowanie mniej.

Mamy wysyp wypowiedzi, które wpisują się w nurt nowej narracji. Otóż okazuje się, że już możemy teraz mówić o pielęgniarkach: wykształconych oraz niewykształconych.

Jakże to perfidne! Czy słyszeliście z ust środowiska lekarskiego o podziale lekarzy na: wykształconych i niewykształconych? Jest to niemożliwe. Nikt przy zdrowych zmysłach przecież nie będzie deprecjonował swojego środowiska zawodowego poprzez podkreślanie „niewykształcenia” innych przedstawicieli swojej profesji. Proste. Albo ktoś jest lekarzem albo nie.

Natomiast pielęgniarki usprawiedliwiając podział pielęgniarek na grupy podnoszą zadziwiające argumenty. Na przykład taki, że pielęgniarki z grupy 2 wykonują świadczenia zdrowotne lepiej niż pielęgniarki z niższych grup siatki płac. Pielęgniarki z tej grupy wyrażają pogląd, że wykonują świadczenia zdrowotne na najwyższym poziomie jakości. I w związku z tym, kiedy nie będą zaszeregowane do grupy 2 będą zmuszone do nie korzystania z wiedzy, którą zdobyły kształcąc się na studiach magisterskich oraz szkoleniach specjalizacyjnych.

Pielęgniarka o pielęgniarkach wykształconych i niewykształconych

Pod jednym z postów na fanpage pielegniarki.info.pl zamieszczono poniższy komentarz:

„OZZPiP zaprezentował podział pielęgniarek na wykształcone i niewykształcone, a nie na lepsze i gorsze. Moim zdaniem ma to na celu podniesienie kwalifikacji wśród pielęgniarek, jak i zachętę do wybierania tego rodzaju pracy przez młodych ludzi. Podobno jest za mało pielęgniarek i należy zwiększyć ich ilość”.

Jak został skomentowany powyższy komentarz?

A uważasz, że 5 lat liceum to ,,niewykształcone” litości!

Zachowano oryginalną pisownię.

Powyższe ukazuje w jaki sposób jest w stanie traktować pielęgniarka inną pielęgniarkę…

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 46

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek

Sąd: Uprawnienia pielęgniarek po specjalizacji i kursie kwalifikacyjnym takie same.