Podział pielęgniarek na wykształcone i niewykształcone to perfidia.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Podział pielęgniarek na wykształcone i niewykształcone to perfidia.

Same pielęgniarki dzielą pielęgniarki na wykształcone i niewykształcone

W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poruszymy kwestię totalnej perfidii, która ma na celu usprawiedliwienie absurdalnego podziału pielęgniarek na grupy w siatce płac.

Otóż od jakiegoś czasu zwolennicy podziału personelu pielęgniarskiego na grupy w siatce płac zaczynają budować przedziwną narrację, która ma za zadanie usankcjonowanie tzw. rasizmu zawodowego.

Rasizmu zawodowego! Bo jak można inaczej nazwać sytuację kiedy dwie pielęgniarki wykonują te same czynności zawodowe w ramach tych samych kompetencji zawodowych a jedna z nich zarabia 30% mniej od drugiej. Jedynym kryterium stanowiącym o takim stanie rzeczy jest rodzaj ukończonej szkoły przez pielęgniarkę, która zarabia zdecydowanie mniej.

Mamy wysyp wypowiedzi, które wpisują się w nurt nowej narracji. Otóż okazuje się, że już możemy teraz mówić o pielęgniarkach: wykształconych oraz niewykształconych.

Jakże to perfidne! Czy słyszeliście z ust środowiska lekarskiego o podziale lekarzy na: wykształconych i niewykształconych? Jest to niemożliwe. Nikt przy zdrowych zmysłach przecież nie będzie deprecjonował swojego środowiska zawodowego poprzez podkreślanie „niewykształcenia” innych przedstawicieli swojej profesji. Proste. Albo ktoś jest lekarzem albo nie.

Natomiast pielęgniarki usprawiedliwiając podział pielęgniarek na grupy podnoszą zadziwiające argumenty. Na przykład taki, że pielęgniarki z grupy 2 wykonują świadczenia zdrowotne lepiej niż pielęgniarki z niższych grup siatki płac. Pielęgniarki z tej grupy wyrażają pogląd, że wykonują świadczenia zdrowotne na najwyższym poziomie jakości. I w związku z tym, kiedy nie będą zaszeregowane do grupy 2 będą zmuszone do nie korzystania z wiedzy, którą zdobyły kształcąc się na studiach magisterskich oraz szkoleniach specjalizacyjnych.

Pielęgniarka o pielęgniarkach wykształconych i niewykształconych

Pod jednym z postów na fanpage pielegniarki.info.pl zamieszczono poniższy komentarz:

„OZZPiP zaprezentował podział pielęgniarek na wykształcone i niewykształcone, a nie na lepsze i gorsze. Moim zdaniem ma to na celu podniesienie kwalifikacji wśród pielęgniarek, jak i zachętę do wybierania tego rodzaju pracy przez młodych ludzi. Podobno jest za mało pielęgniarek i należy zwiększyć ich ilość”.

Jak został skomentowany powyższy komentarz?

A uważasz, że 5 lat liceum to ,,niewykształcone” litości!

Zachowano oryginalną pisownię.

Powyższe ukazuje w jaki sposób jest w stanie traktować pielęgniarka inną pielęgniarkę…

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 45

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7787 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia pielęgniarek i położnych

Izba pielęgniarek pisze zadziwiające stanowisko.

3 min czytania
Decydenci mają nowe pomysły w kwestii norm zatrudnienia pielęgniarek a izba pielęgniarek pisze stanowiska – zdumiewające Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wynagrodzenie za wyższe wykształcenie 400 PLN większe.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Nowy Dwór Mazowiecki Zakres obowiązków: Opieka nad pacjentami zakładu. Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – poseł walczy o ich płace. Zapomniał o jednym.

4 min czytania
W sejmie o wynagrodzeniach pielęgniarek Posiedzenie sejmu w dniu 25 maja 2023 roku. Wicemarszałek Ryszard Terlecki: Przystępujemy do kolejnego pytania. Posłowie Dariusz…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarka o stanie zdrowia po 41 latach pracy.