Położne – nie jesteście same!

2 min czytania
Aktualności
Położne – nie jesteście same!


Warszawa, 08.05.2021 r.

Fundacja Ernesta zapewnia realne wsparcie kadry medycznej

Drogie Położne – nie jesteście same!

Fundacja Ernesta, na co dzień wspierająca kobiety, które znalazły się w trudnej sytuacji okołoporodowej, zainicjowała powstanie spotu kończącego się słowami: Drogie Położne, dziś chcemy Wam powiedzieć – NIE JESTEŚCIE SAME. Jednocześnie Fundacja Ernesta chce przekazać, iż zapewnia bezpłatnie wsparcie psychologiczne dla kadry medycznej oddziałów ginekologiczno-położniczych i neonatologicznych oraz organizuje warsztaty psychologiczne i grupy wsparcia dla położnych.

Fundacja Ernesta z okazji Dnia Polskiej Położnej zainicjowała projekt, w ramach którego powstał wzruszający spot, skierowany do położnych. Materiał filmowy w formie podziękowań składa się z fragmentów historii kobiet, które postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami z sali porodowej.

Wsparcie psychologiczne dla Położnych

W jednym z listów nadesłanych do Fundacji, autorka zastanawiała się nad tym, jaką pomoc otrzymują położne. “Zastanawiam się kto zatroszczy się o nie? Kto doceni ich pracę, poświęcenie i nierówną walkę. Kto zapyta o ich emocje, potrzeby, gdy patrzą na ludzkie dramaty i trudności i gdy są opoką dla Pacjentów, nawet gdy im samym pęka serce.”

Spot zainicjowany przez Fundację Ernesta jest odpowiedzią na niekiedy pomijane potrzeby położnych, ale także całej kadry medycznej oddziałów ginekologiczno-położniczych i neonatologicznych.

– Podczas bezpłatnych szkoleń dla personelu medycznego zawsze omawiamy aspekty psychologiczne komunikacji z pacjentką, ale także poruszamy kwestię dbania o swój dobrostan psychiczny w kontekście trudnej sytuacji okołoporodowej. Zbierając informacje zwrotne po szkoleniach doszliśmy do wniosku, że realnego wsparcia psychologicznego skierowanego bezpośrednio do kadry medycznej wciąż brakuje – mówi Małgorzata Sochacka, Prezes Fundacji Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego – Dlatego dziś wychodzimy naprzeciw położnym i całemu personelowi medycznemu mówiąc: Nie jesteście same/sami, jesteśmy tu dla Was, nasz Zespół jest gotowy, aby Wam pomóc.

Fundacja Ernesta kieruje swój przekaz do położnych, lekarzy i pielęgniarek oddziałów ginekologiczno-położniczych i neonatologicznych, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego. Aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych, warsztatów psychologicznych, czy grupy wsparcia należy zgłosić się do Fundacji Ernesta za pośrednictwem maila: [email protected].

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8012 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Siatka płac pielęgniarek - wiceminister zdrowia poprze podwyżki dla pielęgniarek.

2 min czytania
Wiceminister zdrowia: będę głosował za ustawą, którą do sejmu skierował związek pielęgniarek Obecny wiceminister zdrowia pan Waldemar Kraska, podczas wywiadu udzielonego w…
Aktualności

Czy zamrażanie tkanki tłuszczowej działa?

3 min czytania
W klinikach medycyny estetycznej jest dostępnych coraz więcej zabiegów wspomagających proces odchudzania. Przy zrzucaniu zbędnych kilogramów podstawą są oczywiście dieta i odpowiednia…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Wynagrodzenia pielęgniarek - dlaczego większość sejmowa już nie kocha ustawy związku pielęgniarek?

3 min czytania
Sejmowa debata nad ustawą autorstwa związku pielęgniarek ukazuje znaczącą zmianę w podejściu do projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek W pierwszym artykule redakcyjnym…
Komentarze