Położne – nie jesteście same!

2 min czytania
Aktualności
Położne – nie jesteście same!


Warszawa, 08.05.2021 r.

Fundacja Ernesta zapewnia realne wsparcie kadry medycznej

Drogie Położne – nie jesteście same!

Fundacja Ernesta, na co dzień wspierająca kobiety, które znalazły się w trudnej sytuacji okołoporodowej, zainicjowała powstanie spotu kończącego się słowami: Drogie Położne, dziś chcemy Wam powiedzieć – NIE JESTEŚCIE SAME. Jednocześnie Fundacja Ernesta chce przekazać, iż zapewnia bezpłatnie wsparcie psychologiczne dla kadry medycznej oddziałów ginekologiczno-położniczych i neonatologicznych oraz organizuje warsztaty psychologiczne i grupy wsparcia dla położnych.

Fundacja Ernesta z okazji Dnia Polskiej Położnej zainicjowała projekt, w ramach którego powstał wzruszający spot, skierowany do położnych. Materiał filmowy w formie podziękowań składa się z fragmentów historii kobiet, które postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami z sali porodowej.

Wsparcie psychologiczne dla Położnych

W jednym z listów nadesłanych do Fundacji, autorka zastanawiała się nad tym, jaką pomoc otrzymują położne. “Zastanawiam się kto zatroszczy się o nie? Kto doceni ich pracę, poświęcenie i nierówną walkę. Kto zapyta o ich emocje, potrzeby, gdy patrzą na ludzkie dramaty i trudności i gdy są opoką dla Pacjentów, nawet gdy im samym pęka serce.”

Spot zainicjowany przez Fundację Ernesta jest odpowiedzią na niekiedy pomijane potrzeby położnych, ale także całej kadry medycznej oddziałów ginekologiczno-położniczych i neonatologicznych.

– Podczas bezpłatnych szkoleń dla personelu medycznego zawsze omawiamy aspekty psychologiczne komunikacji z pacjentką, ale także poruszamy kwestię dbania o swój dobrostan psychiczny w kontekście trudnej sytuacji okołoporodowej. Zbierając informacje zwrotne po szkoleniach doszliśmy do wniosku, że realnego wsparcia psychologicznego skierowanego bezpośrednio do kadry medycznej wciąż brakuje – mówi Małgorzata Sochacka, Prezes Fundacji Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego – Dlatego dziś wychodzimy naprzeciw położnym i całemu personelowi medycznemu mówiąc: Nie jesteście same/sami, jesteśmy tu dla Was, nasz Zespół jest gotowy, aby Wam pomóc.

Fundacja Ernesta kieruje swój przekaz do położnych, lekarzy i pielęgniarek oddziałów ginekologiczno-położniczych i neonatologicznych, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego. Aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych, warsztatów psychologicznych, czy grupy wsparcia należy zgłosić się do Fundacji Ernesta za pośrednictwem maila: [email protected]

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8329 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Aktualności

Awantura - pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 godzin tygodniowo.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Gliwice Zakres obowiązków: Wykształcenie: najlepiej kierunkoweZakres obowiązków: wykonywanie EKG, sprawdzanie przydatności leków, sporządzanie listy leków do…
Komentarze