Polska pielęgniarka z najważniejszą w USA nagrodą za prace pielęgniarki.

2 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowa
Polska pielęgniarka z najważniejszą w USA nagrodą za prace pielęgniarki.

Prestiżowa nagroda dla pielęgniarki Zuzanny Cepowskiej pracującej w CSK UM

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt poinformować, że pielęgniarki z Polski otrzymały najważniejszą w USA nagrodę za pracę pielęgniarki.

Doceniona została ich praca w ramach projektu ewakuacji dzieci z Ukrainy i pracy w Klinice Jednorożca stworzonej przy wsparciu naszego Szpitala CSK.

Kierownikiem pielęgniarek w Klinice Jednorożca jest od samego początku pracująca w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na oddziale VI Zuzanna Cepowska – więcej informacji o działalności nagrodzonej pielęgniarki.

Zespoł Kliniki Jednorożca z Zuzią Cepowską na czele jest obecnie w Memphis USA gdzie celebruje odbiór nagrody.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i zdjęcie: csk.umed.pl – 2 grudnia 2022 roku

W uzupełnieniu informujemy, że wyróżnione nagrodą zostały jeszcze trzy pielęgniarki z Polski:
Katarzyna Matczak (ICZMP w Łodzi), Katarzyna Bieniek (Szpital Kielecki św. Aleksandra) oraz Paulina Kurkowska (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).

Pielęgniarka po dobrej stronie mocy

Na stronie – po dobrej stronie mocy – Zuzanna Cepowska, dowiadujemy się o zakresie działalności wyróżnionej pielęgniarki. Poniższy tekst stanowi fragmenty informacji zamieszczonych na przedmiotowej stronie internetowej.

– Gdy wybuchła wojna, chciałam coś robić, a nie siedzieć z założonymi rękami – mówi Zuzanna Cepowska z prowadzonej przez prof. Wojciecha Młynarskiego Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej ze szpitala w Łodzi, z zaledwie dwuletnim, ale za to kierunkowym doświadczeniem w onkologii dziecięcej. Dzięki udziałowi w międzynarodowej akcji pomocy ukraińskim dzieciom chorym onkologicznie, zdobyła właśnie jedną z najbardziej prestiżowych na świecie nagród: The DAISY Award for Extraordinary Nurses, przyznawaną najbardziej zasłużonym i wyróżniającym się pielęgniarkom.

Zgodnie z opisem tej nagrody na stronie St. Jude, nominacje do niej pochodzą od pacjentów, opiekunów i personelu. Za „wykazanie się wiedzą kliniczną, troskliwą opieką i przywództwem”, jako „wybitny wzór do naśladowania w społeczności pielęgniarskiej”.

Polska pielęgniarka – zdołaliśmy ewakuować ponad 1200 chorych

– Choć nie zawsze wszystko wychodziło tak płynnie i pięknie, jak byśmy chcieli, to przecież zdołaliśmy ewakuować przeszło 1200 chorych (od pierwszego konwoju w marcu do teraz), także onkohematologicznie, dzieci, nawiązać cenne kontakty z koordynatorami z całej Europy (spotkanie z nimi dało okazję do rozmowy na temat dalszej wspólnej pomocy) – wspomina Zuzanna Cepowska. Były leczone u nas albo kierowane do ośrodków na całym świecie. Bez tej pomocy mogłyby zginąć – wobec agresywności nowotworów dziecięcych i braku możliwości uzyskania leczenia w ojczyźnie. 

Nagrodzona pielęgniarka – zawsze chciałam być pielęgniarką

– Zawsze czułam, że chciałabym pracować z ludźmi, i żeby to było coś medycznego – mówi. Bardzo lubię od razu widzieć efekt mojej pracy i ten zawód mi to daje. Wybrałam go już na etapie gimnazjalnym, wtedy akurat opiekowałam się babcią, która przeżyła 101 lat. Nieco przypadku jest w wyborze mojej obecnej specjalizacji z onkologii i hematologii dziecięcej, chciałam iść na pediatrię, ale gdzieś usłyszałam, że oddział, w którym teraz pracuję w Łodzi, jest fajny i można się wiele nauczyć. Poszłam do naczelnej pielęgniarki i się udało. Przez te dwa lata pracy bardzo polubiłam onkologię i hematologię dziecięcą. 

Więcej informacji oraz zdjęcia na stronie po-dobrej-stronie-mocy-zuzanna-cepowska

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych serdecznie gratuluje nagrodzonej pielęgniarce. Pani działalność jest wypełnieniem słów hymnu pielęgniarskiego:

Aby ludziom dać pokój i słońce

By cierpiącym przywrócić nadzieję.

Śródtytuły i linki pochodzą od redakcji pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 11

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7612 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze
×
Aktualności

Jakim człowiekiem powinna być pielęgniarka oddziałowa?