Polski eurodeputowany z Samoobrony, Bogdan Golik zapowiada walkę o ……nie wiadomo o co!

2 min czytania
Aktualności

 

Warszawa (PAP) – Eurodeputowany Bogdan Golik chce bronić pielęgniarek, które w 2010 r. – zgodnie z przepisami UE – mogą stracić prawo wykonywania zawodu
W świetle przepisów Unii Europejskiej w 2010 r. prawo do wykonywania zawodu na obszarze Unii straci 150 tys. polskich pielęgniarek

Blisko 80 proc. pielęgniarek straci prawo wykonywania zawodu w UE na skutek przepisów wynegocjowanych w Traktacie Akcesyjnym z Unią.

Od tych, które ukończyły tylko licea pielęgniarskie i pielęgniarskie szkoły policealne wymaga się ukończenia do 2010 r. na koszt własny tzw. 'szkoleń pomostowych’.

Na poniedziałkowej konferencji w Warszawie Golik przedstawił plan wizyty grupy polskich pielęgniarek w Parlamencie Europejskim w dniach 10-12 października.

Celem wyjazdu jest 'lobbowanie na rzecz zmiany zasad uznawania kwalifikacji zawodowych polskich pielęgniarek i położnych oraz prezentacja tych zawodów na szczeblu europejskim’.

Na konferencji zaprezentowano również kartki pocztowe, które przekazane zostaną premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz szefowi Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso. Kartki podpisało 30 tys. osób.

Golik powiedział dziennikarzom, że pielęgniarki w ramach wizyty będą badały posłów do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawicieli Komisji Europejskiej w Parlamencie. 'My nie jesteśmy zauważani w UE. Nie ma dostatecznej siły nacisku i perswazji i między innymi potrzebne są takie łagodne akcje’ – podkreślił.(PAP) mhe/ par/ gma/

źródło informacji: www.gazeta.pl


Komentarz redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Pan poseł mija się z prawdą. Warto zapoznać sie z stanem prawnym dotyczącym uznawania kwalifikacji zawodowych polskich pielęgniarek i położnych w krajach UE. Regulacje te nie określają w żaden sposób daty granicznej na 2010 rok. Wobec powyższego, gdyby przyjąć argumentację posła to polskie pielęgniarki i położne po liceum medycznym i studium straciły by prawo wykonywania zawodu z datą przystapienia Polski do Unii Europejskiej. A nie straciły!!!

Warto zapoznać się z poniżej przedstawioną informacją:

W związku z licznymi informacjami w prasie i mediach o tym, że absolwentki liceum medycznego i studium w 2010 roku stracą uprawnienia zawodowe i zostaną asystentkami pielęgniarek przedstawiamy odpowiedź ministerstwa zdrowia na interpelację w tej sprawie!!

Zapisy traktatu akcesyjnego są dla polskich pielegniarek i położnych krzywdzące i niesprawiedliwe! Natomiast jako pielegniarz nie życzę sobie, aby 'adwokatem’ pielęgniarek i położnych w tej sprawie był poseł wobec którego,  prokuratura Belgii wystąpiła do Parlamentu Europejskiego o uchylenie immunitetu.  Bogdan Golik, wybrany do PE z listy Samoobrony, jest oskarżany przez francuską prostytutkę o gwałt.

Mariusz Mielcarek

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7912 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Lekarz przeprosił pielęgniarki. Oświadczenie.

1 min czytania
Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego przeprasza pielęgniarki, które poczuły się urażone treścią i formą komunikatu W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Związek pielęgniarek za brakiem wyrównania zaległości finansowych wobec pielęgniarek.

4 min czytania
Przewodnicząca zakładowej organizacji pielęgniarek pisze na forum internetowym szpitala W artykule pt. Związek pielęgniarek podpisał porozumienie, przedstawiliśmy informację w zakresie zawartego porozumienia…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki- wyniki egzaminów specjalizacyjnych w 5 dziedzinach pielęgniarstwa.

2 min czytania
Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych 19 września ruszyła jesienna sesja egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych. Przed osobami przystępującymi do sprawdzianów wiedzy…
Komentarze