Polskich pielęgniarek korzyści płynące z zatrudnienia za granicą.

3 min czytania
Aktualności

 

Zdrowie: stan dobrego fizycznego, psychicznego oraz społecznego samopoczucia,      a nie tylko brak choroby czy ułomności, jest celem ciągłego postępu w medycynie. A co za tym idzie niezbędna staje się potrzeba doskonalenia zawodowego pielęgniarek i pielęgniarzy. Zawód pielęgniarki/ pielęgniarza wymaga bardzo dobrych umiejętności zawodowych, wykształcenia popartego doświadczeniem, wysokich kompetencji socjalnych, empatii, dobrej kondycji psychicznej oraz fizycznej. Polskie wykształcenie nie gwarantuje tych wszystkich aspektów, daje jednak dobrą podstawę do rzetelnego wykonywania zawodu.

 

Kompetencje i niezawodność polskich pielęgniarek i pielęgniarzy są dostrzegane        i wysoko cenione przez pracodawców zagranicznych. Szacunek dla ludzkiego życia,          a także potrzeba budowania podstaw ludzkiej egzystencji to aspekty tego zawodu, w którym polski pracownik budzi podziw i zainteresowanie u zagranicznych pracodawców nie od dziś.
Nowe możliwości otwierają się przede wszystkim dla osób pragnących żyć i pracować          w Niemczech, gdzie polski personel medyczny stanowi znaczną część personelu szpitalnego    i innych ośrodków medycznych. Praca za granicą daje możliwość doskonalenia zawodowego za bardzo godziwe pieniądze i w bardzo dobrych warunkach. Godne uwagi są wszystkie atuty przemawiające za zatrudnieniem u pracodawcy zagranicznego. Do podstawowych z nich należy wynagrodzenie. Wysokość zarobków uzależniona jest oczywiście od oferty poszczególnych pracodawców, od placówki socjalnej (dom opieki, szpital czy rodzina prywatna) plasują się w zawodzie pielęgniarki przy ok. 170 godzinach pracy miesięcznie w granicach od 2.100 do 2.800 Euro brutto.
 
Pracownicy zatrudnieni w Niemczech na umowę o pracę podlegają ubezpieczeniu społecznemu i korzystają ze wszystkich, przysługujących im świadczeń wynikających z zawartej umowy:

  • Ubezpieczenia
  • Składki socjalnej
  • Płatnego urlopu wypoczynkowego
  • Dodatku urlopowego i świątecznego
  • Członkostwa w niemieckiej kasie chorych i wiążącego się z tym prawa do wysokich świadczeń chorobowych i opiekuńczych
  • Prawa do świadczeń emerytalnych w momencie osiągnięcia wieku emerytalnego

Pracownik po przepracowaniu określonego czasu pracy nabywa pełne prawo             do zasiłków i świadczeń socjalnych na terenie Niemiec. Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych należy przepracować co najmniej 12 miesięcy w ciągu 2 lat. Wysokość zasiłku to 67% wynagrodzenia netto dla osób otrzymujących zasiłek na dzieci lub 60% dla wszystkich innych. Okres wypłacania świadczeń to 1 rok. Pracownik ma również prawo      do wynagrodzenia w przypadku choroby. Przez pierwszych 6 tygodni niezdolności do pracy obowiązek wypłacania wynagrodzenia spoczywa na pracodawcy, a wypłacanie świadczeń chorobowych przejmuje kasa chorych i jest to 70% otrzymywanego wynagrodzenia brutto. Maksymalny okres wypłacania świadczeń chorobowych wynosi 72 tygodnie w ciągu 3 lat.

Kwestie świadczeń nie należą do jedynych atutów zatrudnienia w Niemczech.
Aby ułatwić polskiemu pracownikowi start w nowym środowisku, niemieccy pracodawcy bardzo często udostępniają lub pomagają mu w znalezieniu zakwaterowania. Wychodzą również pracownikom naprzeciw, finansując im koszty podróży. Osobom gotowym do podjęcia pracy za granicą oferuje się także pomoc w doskonaleniu umiejętności językowych, jakże ważnych w czasach integrującej się Europy. W Niemczech dostępne są liczne szkoły językowe dla obcokrajowców, które organizują zajęcia w różnych systemach: porannym, popołudniowym, wieczorowym, czy weekendowym. Pogodzenie pracy z nauką języka niemieckiego nie stanowi, zatem najmniejszego problemu. Pracodawcy dbają także                o możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych swoich pracowników, oczekując od nich gotowości do uczestnictwa w licznych programach doskonalenia zawodowego, kursach oraz szkoleniach.

Podjęcie pracy za granicą stanowi niewątpliwie duże wyzwanie dla polskiego pracownika, jednakże liczne korzyści, takie jak: sposobność współdziałania w nowym środowisku, możliwość rozwoju zawodowego i zdobywania nowych doświadczeń oraz umiejętności, które podnoszą rangę i jakość Państwa pracy to argumenty, którym nie sposób się oprzeć.

Oto wymagania, jakie stawiają niemieccy pracodawcy:

  • Wykształcenie kierunkowe
  • Znajomość języka niemieckiego na poziomie B2
  • Doświadczenie zawodowe
  • Gotowość do uczestnictwa w programach doskonalenia zawodowego

Agencja Pracy Koncepcja pomaga polskim pracownikom w znajdowaniu zatrudnienia za granicą od ponad 7 lat. Posiadamy Certyfikat Ministerstwa Gospodarki i Pracy nr 1926. Oferujemy kompleksową obsługę oraz indywidualnie dopasowane oferty pracy dla opiekunów osób starszych, personelu medycznego, opiekunów do dzieci i w innych zawodach.

Zaufaj naszemu doświadczeniu!

Zapraszamy osoby zainteresowane zatrudnieniem w Niemczech do przesyłania CV w języku niemieckim na adres email: [email protected] z podaniem nazwy stanowiska: pielęgniarka lub pielęgniarz Niemcy

Upór, odwaga, wiara we własne umiejętności oraz świadomość własnej wartości to cechy, które pomogą Państwu w wykonaniu pierwszego kroku ku lepszemu.

Wspieramy na każdym etapie rekrutacji i nostryfikacji. W trakcie procesu nostryfikacji pielęgniarek/pielęgniarzy istnieje możliwość zatrudnienia w szpitalach na terenie Niemiec, na stanowisku: pomoc pielęgniarska.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy w Niemczech, więcej na stronie www.koncepcja.eu

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8173 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek na obozie harcerskim. Zobacz wynagrodzenie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Jak pisaliśmy w poprzednim artykule dotyczącym oferty pracy pielęgniarki na koloniach – okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Przypinki – piękny dodatek do odzieży medycznej, torebek, czapek.

1 min czytania
Pinsy dla pielęgniarek i położnych W Sklepie Pielęgniarek i Położnych w dziale gadżety pojawiły się nowe przypinki oraz pinsy. Dodatki te zdecydowanie…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – poprawka zgłoszona w sejmie do ustawy pani Ptok.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia zgłasza poprawkę do projektu ustawy pani Krystyny Ptok… W projekcie ustawy związku zawodowego pielęgniarek (OZZPiP) zapisano: „Podmiot leczniczy jest zobowiązany…
Komentarze