Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie to stowarzyszenie naukowe działające od 1957 r., kontynuujące tradycje pierwszego w Polsce, działającego od 1925 r., Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Zawodowych.

1 min czytania
Aktualności

Oświadczenie kieruję do pana profesora Zbigniewa Religi, ministra zdrowia.


Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie to stowarzyszenie naukowe działające od 1957 r., kontynuujące tradycje pierwszego w Polsce, działającego od 1925 r., Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Zawodowych. Od 1925 r., z przerwą wojenną i powojenną, towarzystwo jest członkiem Międzynarodowej Rady Pielęgniarek.
Od kilku lat Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie ma problemy z opłacaniem składek z tytułu przynależności do Międzynarodowej Rady Pielęgniarek, a także innych międzynarodowych towarzystw naukowych. Tymczasem współpraca ta jest niezbędna dla rozwoju pielęgniarstwa.
Dziękując za dotychczasową pomoc, zwracam się z uprzejmą prośbą do pana ministra o wskazanie możliwych źródeł finansowania, zgodnych z obowiązującym prawem. Aktualnie przepisy uniemożliwiają uzyskanie refundacji składek towarzystwa pielęgniarskiego wpłacanych organizacjom międzynarodowym. Dziękuję bardzo.
Senator Janina Fetlińska


Komentarz redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

W kosztach opłacenia składek z tytułu przynależności Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego do Międzynarodowej Rady Pielęgniarek powinien ponieść …..samorząd pielęgniarek i położnych.

Mariusz Mielcarek

Zobacz też:

BOGATE IZBY BIEDNYCH PIELĄGNIAREK

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7706 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka pyta OZZPiP - gdzie doceniono moje 35-letnie doświadczenie zawodowe.

3 min czytania
Pielęgniarki i położne pytają przewodniczącą Krystynę Ptok Związek pielęgniarek przesłał do Sejmu własny projekt ustawy o wynagrodzeniach. Jaka jest różnica pomiędzy projektem…
Aktualności

Kosmetyczne i niekosmetyczne sposoby na wypadanie włosów - jak je wzmacniać od środka?

2 min czytania
Wypadanie włosów jest naturalne i związane z cyklem życia włosa. Przeciętny cykl życia włosa trwa od 2 do 6 lat i po…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Grupy płacowe pielęgniarek od 1 lipca 2023. Sprawdź współczynniki pracy.

4 min czytania
Minister zdrowia dzieli pielęgniarki na grupy. Związek OZZPiP tak samo… Ministerstwo zdrowia poprzez posłankę panią Józefę Szczurek-Żelazko poinformowało już w lutym 2023…
Komentarze