Pomoce naukowe przydatne dla studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego.

2 min czytania
Aktualności
Pomoce naukowe przydatne dla studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego.

Studia pielęgniarskie czy z zakresu ratownictwa medycznego nie są łatwe. Wymagają dużej wiedzy, a także empatii. Jednocześnie program zajęć jest bardzo rozległy i tu przydatne okazują się pomoce naukowe. Dziś podpowiemy Wam, na jakie warto się zdecydować.

Plansze anatomiczne – pomocne i obrazowe 

Warto wiedzieć, że plansze anatomiczne to świetne pomoce naukowe, które sprawdzą się nie tylko w przypadku studentów medycyny, ale są też świetnym wyborem dla studentów pielęgniarstwa czy ratownictwa medycznego. Przedstawiają one skomplikowaną anatomię człowieka w sposób prosty i przejrzysty. Dzięki temu studentom łatwiej przyswoić wiedzę. Duże rysunki umożliwiają lepsze zapamiętywanie wybranych struktur. Można też wybrać tablice przedstawiające mechanizmy powstawania chorób czy nieprawidłowości w obrębie narządów. Dostępne są oczywiście również plansze anatomiczne przekroju mózgu, kończyn czy układu mięśniowego. Dobrym pomysłem dla studentów jest powieszenie ich w pokoju, zwłaszcza przed kolokwium czy egzaminem – w ten sposób łatwiej będzie im powtarzać materiał i szybciej przyswoją bardziej skomplikowane zagadnienia. 

Zestaw do nauki procedur medycznych 

Studia pielęgniarskie czy z ratownictwa medycznego to nie tylko sporo teorii, ale i zajęcia praktyczne, które wymagają od studentów szybkiej reakcji. Wiadomo, że działanie pod wpływem stresu utrudnia wykonywanie niektórych zadań, dlatego bardzo przydatny jest zestaw do nauki procedur medycznych, który pozwoli studentom oswoić się z różnymi zabiegami. Mogą np. poćwiczyć szycie chirurgiczne, nauczyć się zakładania wenflonu czy zabezpieczyć pole zabiegowe. Takie ćwiczenia są bardzo realistyczne i rzeczywiście umożliwiają zapoznanie się z konkretnymi procedurami krok po kroku, a także ich nauczenie się ich poprzez praktykę. 

Fiszki – przydatny sposób nauki, zapewniający maksymalną efektywność   

Na pewno słyszeliście o fiszkach, a być może nawet je stosowaliście. Najczęściej fiszki służą do nauki języków obcych, szczególnie do powtarzania słówek. Są to jednak narzędzia przydatne również do nauki anatomii czy innych zagadnień medycznych, dotyczących np. objętości krwi czy cewników. Fiszki pozwalają utrwalić wiedzę, a dzięki temu zdecydowanie łatwiej przygotować się do ćwiczeń czy też egzaminów. Warto zauważyć, że są bardzo poręczne i nie zajmują dużo miejsca, zatem można je mieć zawsze przy sobie i nawet w trakcie jazdy pociągiem czy autobusem powtarzać materiał. W ten sposób przyswoicie bardzo skomplikowaną wiedzę, której zapamiętanie do tej pory sprawiało Wam problem. Z fiszek możecie korzystać zawsze, kiedy macie czas, a dzięki temu po kilku tygodniach na pewno nie zapomnicie tego, czego zdążyliście się nauczyć. 

Nauka pierwszej pomocy od A do Z 

Pewnie każdy z Was w teorii już wie, jak przeprowadzić pierwszą pomoc. Jednak teoria to jedno, a praktyka – drugie. Można naprawdę dobrze znać zasady, ale pod wpływem stresu i zdenerwowania wszystko zapomnieć. Na studiach uczycie się wielu różnych zagadnień i trzeba przyznać, że program jest naprawdę szeroki. Z tego powodu nie zawsze jest wystarczająco dużo czasu na ćwiczenie pierwszej pomocy. Na szczęście można zaopatrzyć się w fantomy, które pozwolą dokładnie przećwiczyć zasady pierwszej pomocy, a przy tym zdobyć większą pewność siebie i wiarę w swoje umiejętności. Fantomy wcale nie są bardzo drogie. Można np. zakupić zestaw trzech manekinów szkoleniowych: osoby dorosłej, dziecka oraz niemowlęcia.            

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze