Prawie 2000 pielęgniarek zaprotestowało.

2 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM
Prawie 2000 pielęgniarek zaprotestowało.

Pielęgniarki przeciwne zapisom ustawy opracowanej przez związek pielęgniarek

Nadal trwa podpisywanie petycji do pani Krystyny Ptok – przewodniczącej OZZPiP.

Protest dotyczy sprzeciwu w zakresie projektu ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego. Obecna siatka płac jest niesprawiedliwa i krzywdząca z czysto ludzkiego punktu widzenia.

Nie tylko. Także sądy wyrokami zasądzają na rzecz dyskryminowanych pielęgniarek odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu. Zdecydowanie głównym grzechem obecnej siatki płac jest pogwałcenie zasady Kodeksu pracy: jednakowa płaca za jednakową pracę.

Pielęgniarki i położne z grupy 5 i 6 masowo składają pozwy o nierówne traktowanie w zatrudnieniu. Osobom zainteresowanym tym zagadnieniem polecamy INFORMATOR opracowany przez Kancelarię Adwokacką. W informatorze poruszono wiele praktycznych zagadnień w przedmiotowym zagadnieniu.

Informator jest dostępny po kliknięciu w poniższą grafikę.

Pielęgniarki przeciwne zapisom ustawy opracowanej przez związek pielęgniarek

W obecnym chaosie w zakresie wynagrodzeń w podmiotach leczniczych dolaniem oliwy do ognia można nazwać inicjatywę związku pielęgniarek. Otóż, OZZPiP skierował do sejmu projekt ustawy, która ma regulować kwestię wynagrodzeń personelu pielęgniarskiego od dnia 1 lipca 2023 roku.

Po analizie powyższego projektu oburzenie środowiska pielęgniarskiego jest ogromne. Liczna korespondencja oraz telefony do redakcji portalu oraz komentarze w mediach społecznościowych pokazują skalę negatywnych emocji, które wywołał projekt związkowy.

Projekt ten – niestety – w żadnym aspekcie nie likwiduje łamania Kodeksu pracy. Jest także deprecjonujący pielęgniarki z grupy 5 i 6 siatki płac. Jest zaprzeczeniem krzyków pani Krystyny Ptok przed szpitalem w Tarnowie: doświadczenie ma znaczenie.

Protest środowiska pielęgniarskiego jest spotęgowany faktem, że to związek skupiający w swoich szeregach personel pielęgniarski jest autorem dyskryminującego i degradującego projektu ustawy.

Prawie 2000 pielęgniarek i położnych podpisało petycję w sprawie sprzeciwu

Dlatego pielęgniarki i położne podpisują petycję w sprawie sprzeciwu wobec inicjatywy ustawodawczej OZZPiP. Sprzeciw swój poprzez złożenie podpisu na profesjonalnym serwisie petycjeonline.com złożyło dotychczas prawie dwa tysiące pielęgniarek.

Jak skutecznie podpisać petycję?

Po pierwsze zapoznać się z jej treścią. Petycja została zamieszczona w serwisie internetowym, który jest dedykowany dla zbierania podpisów obywateli pod petycjami – petycjeonline.com.

Petycję można podpisać tylko przez Internet. Dlatego procedura podpisania petycji wymaga skorzystania ze skrzynki mailowej.

Warto podkreślić, że petycję można podpisać także anonimowo. Wtedy dane osoby podpisującej petycję nie będą dostępne w Internecie. Aby skorzystać z tej opcji należy przy adnotacji: „Pokaż mój podpis publicznie online” – zaznaczyć „NIE”. Podpis zostanie zaliczony. Natomiast na liście podpisów zostanie zamieszczona adnotacja: „Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w Internecie”. I jeszcze jedna uwaga. Petycję podpisać mogą nie tylko pielęgniarki i położne. Każdy obywatel.

Po kliknięciu PODPISZ na adres e-mali, który podaliśmy przy danych osobowych, przez serwis petycjeonline.com zostanie wysłana automatycznie wiadomość, zwierająca link. W celu zakończenia procedury podpisania petycji należy w ten link kliknąć. Brak kliknięcia w powyższy link spowoduje, że nasz podpis nie zostanie zaliczony. Utracony!

W jakim miejscu podpisać petycję? Petycję podpisujemy na portalu petycjeonline.com. Aby podpisać petycję należy kliknąć w poniższą grafikę i wtedy zostaniemy przeniesieni do treści petycji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 132

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8296 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Informator dla pielęgniarek - Jak uzyskać odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.