Porozumienie pomiędzy lekarzami a ministrem zdrowia zawiera zapisy niekorzystne dla pielęgniarek i położnych. Czy pielęgniarki i położne to pracownicy gorszego sortu sektora ochrony zdrowia?

1 min czytania
AktualnościNowy minister zdrowia lekarzom...
Porozumienie pomiędzy lekarzami a ministrem zdrowia zawiera zapisy niekorzystne dla pielęgniarek i położnych. Czy pielęgniarki i położne to pracownicy gorszego sortu sektora ochrony zdrowia?

                 

                 

 

W prozumieniu zawartym pomiedzy ministrem zdrowia a lekarzami w dniu 8 lutego zapisano:

Zobacz treść całego porozumienia…

Komentarz redakcji pielegniarki.info.pl do paragrafu 10 porozumienia pomiędzy lekarzami a ministrem zdrowia z dnia 8 lutego 2018 roku:
 
Należy postawić pytanie. Jakim prawem lekarze z ministrem zdrowia zdecydowali, że pielęgniarki i położne mogą dostąpić zaszczytu "podjęcia rozmów" z ministrem zdrowia na temat "polepszenia warunków pracy" nie później niż do końca 2018 roku? Wobec powyższego zapisu minister zdrowia może zdecydować, że spotka się z pielęgniarkami i położnymi np. w listopadzie 2018 roku. Nie wcześniej! I będzie to zgodne z zapisami przedmiotowego porozumienia. Za kuriozalny należy uznać zapis, o "wypracowaniu stosownych rozwiązań", bez podania daty ich wejścia w życie. 
 
Należy uznać, że zapis paragrafu 10 to taki wyrzut sumienia środowiska lekarskiego wobec pielęgniarek i położnych…. Zapisy o wzroście wynagrodzeń lekarzy oraz dodatkowym płatnym urlopie szkoleniowym są bardzo precyzyjne, natomiast zapisy w innych kwestach są bzdetami, nie mającymi formalnego znaczenia. 
 
I jeszcze jedno pytanie! Kto upoważnił rezydentów do zamieszczenia w przedmiotowym porozumieniu zapisów dotyczących zawodów: pielęgniarki i położnej? I to zapisów zdecydowanie niekorzystnych dla naszego środowiska zawodowego!
 
Mariusz Mielcarek 
 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Komentarze