Poseł do ministra zdrowia: czy planowane przez Ministerstwo Zdrowia wprowadzenie zmian systemowych w obszarze kształcenia pielęgniarek było konsultowane ze środowiskiem pielęgniarek i położnych?

1 min czytania
AktualnościZawód pielęgniarki a Licea Medyczne.
Poseł do ministra zdrowia: czy planowane przez Ministerstwo Zdrowia wprowadzenie zmian systemowych w obszarze kształcenia pielęgniarek było konsultowane ze środowiskiem pielęgniarek i położnych?

 

 

 

Interpelacja do ministra zdrowia
w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmian systemowych w obszarze kształcenia pielęgniarek

 

 

Szanowny Panie Ministrze,

do mojego biura poselskiego wpłynęło oświadczenie Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych z dnia 30.06.2016 r. w sprawie kształcenia w zawodzie pielęgniarki w formie liceów medycznych.

Rada Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych jest głęboko zaniepokojona podjętymi działaniami Ministerstwa Zdrowia, ukierunkowanymi na wprowadzenie zmian systemowych w obszarze kształcenia pielęgniarek, polegających na powrocie do kształcenia zawodowego na poziomie liceów medycznych.

Szanowny Panie Ministrze,

zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem czy planowane przez Ministerstwo Zdrowia wprowadzenie zmian systemowych w obszarze kształcenia pielęgniarek było konsultowane ze środowiskiem pielęgniarek i położnych, jeżeli tak to proszę o przedstawienie efektów tych konsultacji.

Jeżeli jednak Ministerstwo Zdrowia nie prowadziło żadnych konsultacji w przedmiotowym zakresie, zwracam się do Pana Ministra z wnioskiem o niezwłoczne ich przeprowadzenie i skierowanie projektów planowanych zmian systemowych w obszarze kształcenie pielęgniarek do zainteresowanych podmiotów zrzeszających pielęgniarki i położne na terenie całego kraju.

Łączę wyrazy szacunku

Paweł Bańkowski

Poseł na Sejm RP

15 lipca 2016 roku 

 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8990 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzczepienia pielęgniarek

Niezaszczepiona pielęgniarka straci pracę?

4 min czytania
Rada Medyczna rekomenduje obowiązkowe szczepienia pielęgniarek i położnych Premier Mateusz Morawiecki w dniu 27 lipca 2021 roku powiedział: Jest część Rady Medycznej,…
AktualnościNowa siatka płac

NFZ o zasadach przypisania pielęgniarek do grup.

4 min czytania
NFZ publikuje pytania oraz odpowiedzi w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek po dniu 1 lipca 2020 roku Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia w…
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze