Poseł do ministra zdrowia: należy znowelizować ustawę o październikowych podwyżkach w ochronie zdrowia, aby zrezygnować z zapisu ….

1 min czytania
Aktualności

Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie potrzeby nowelizacji ustawy o przekazaniu środków finansowych świadczeniodawcom na wzrost wynagrodzeń

   W art. 10 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o przekazaniu środków finansowych świadczeniodawcom na wzrost wynagrodzeń (Dz.U. Nr 149, poz. 1076) uzależnia się zaliczenie wzrostu wynagrodzeń od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia wejścia w życie ustawy od zawartych porozumień z zakładowymi organizacjami związkowymi lub innymi organizacjami reprezentującymi pracowników świadczeniodawców.

   Większość kierowników SP ZOZ POZ z obawy przed akcjami strajkowymi w I połowie roku 2006 podwyższyło wynagrodzenia, często drastycznie pogarszając swoją sytuację finansową. Obecnie strona związkowa w placówkach podstawowej opieki żąda kolejnej podwyżki wynagrodzeń zgodnie z ustawą, powołując się na brak zapisu w zawartych porozumieniach, że udzielone podwyżki zalicza się na poczet wzrostu wynagrodzenia wynikającego z zapisów ustawowych.

   Czy możliwa jest rezygnacja z zapisu, który uzależnia zaliczenie wcześniejszych podwyżek od uzgodnień ze stroną społeczną?

   Ewentualna zmiana pozwoli na poprawę kondycji finansowej w tych placówkach, które kosztem ujemnego wyniku finansowego w obawie przed strajkami z własnych środków podwyższyły wynagrodzenia pracownikom.

Z wyrazami szacunku

Poseł Danuta Pietraszewska

Ruda śląska, dnia 21 marca 2007 r.

Zobacz także:

Podwyżki wynagrodzeń 2006/2007

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7694 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek zbiera podpisy.

3 min czytania
Związek pielęgniarek organizatorem konferencji prasowej W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie zarządu regionów, w trybie nadzwyczajnym. Na posiedzeniu gościliśmy zaprzyjaźnione reprezentacje związkowe…
Aktualności

Wszywka alkoholowa Warszawa - leczenie choroby alkoholowej, czy to możliwe

4 min czytania
Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. To proces, w którym jednostka ma coraz mniejszą kontrolę nad własnym życiem. To proces, który stopniowo odbiera…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek: różnice w grupach zbliżą się do 600 PLN.

3 min czytania
Związek pielęgniarek zbiera podpisy pod ustawą dyskryminującą pielęgniarki Radio.lublin.pl w dniu 21 marca 2023 roku informowało: Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem…
Komentarze