Poseł do ministra zdrowia: należy znowelizować ustawę o październikowych podwyżkach w ochronie zdrowia, aby zrezygnować z zapisu ….

1 min czytania
Aktualności

Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie potrzeby nowelizacji ustawy o przekazaniu środków finansowych świadczeniodawcom na wzrost wynagrodzeń

   W art. 10 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o przekazaniu środków finansowych świadczeniodawcom na wzrost wynagrodzeń (Dz.U. Nr 149, poz. 1076) uzależnia się zaliczenie wzrostu wynagrodzeń od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia wejścia w życie ustawy od zawartych porozumień z zakładowymi organizacjami związkowymi lub innymi organizacjami reprezentującymi pracowników świadczeniodawców.

   Większość kierowników SP ZOZ POZ z obawy przed akcjami strajkowymi w I połowie roku 2006 podwyższyło wynagrodzenia, często drastycznie pogarszając swoją sytuację finansową. Obecnie strona związkowa w placówkach podstawowej opieki żąda kolejnej podwyżki wynagrodzeń zgodnie z ustawą, powołując się na brak zapisu w zawartych porozumieniach, że udzielone podwyżki zalicza się na poczet wzrostu wynagrodzenia wynikającego z zapisów ustawowych.

   Czy możliwa jest rezygnacja z zapisu, który uzależnia zaliczenie wcześniejszych podwyżek od uzgodnień ze stroną społeczną?

   Ewentualna zmiana pozwoli na poprawę kondycji finansowej w tych placówkach, które kosztem ujemnego wyniku finansowego w obawie przed strajkami z własnych środków podwyższyły wynagrodzenia pracownikom.

Z wyrazami szacunku

Poseł Danuta Pietraszewska

Ruda śląska, dnia 21 marca 2007 r.

Zobacz także:

Podwyżki wynagrodzeń 2006/2007

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8304 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Pielęgniarki - szpital nie może ściągać pielęgniarek z wolnego.

1 min czytania
Praktyka zawodowa a umowy cywilnoprawne W jednej z umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarkę „w zakresie pielęgniarstwa” zapisano: 1. W przypadkach…
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
Komentarze