Poseł do wiceministra zdrowia: "to jest najistotniejsza rzecz, żeby mogły pielęgniarki, te które wykonują swoją pracę na kontraktach, pielęgniarki środowiskowe, pielęgniarki w środowisku nauczania i wychowania, położne, żeby mogły w ramach odrębnego finansowania te świadczenia, te usługi świadczyć."

2 min czytania
AktualnościMateriały telewizyjnePielęgniarka i położna rodzinnaZamach na pielęgniarki i położne rodzinne
Poseł do wiceministra zdrowia: "to jest najistotniejsza rzecz, żeby mogły pielęgniarki, te które wykonują swoją pracę na kontraktach, pielęgniarki środowiskowe, pielęgniarki w środowisku nauczania i wychowania, położne, żeby mogły w ramach odrębnego finansowania te świadczenia, te usługi świadczyć."

 

      

 

 

Posiedzenie Parlamentarnnego Zespołu ds. pielęgniarek, położnych i innych pracowników opieki zdrowotnej w dniu 5 lipca 2016 roku

– Dyskusja nad założeniami do projektu ustawy o POZ.

 

"… ogromne zmiany, jeżeli chodzi o organizację ochrony zdrowia, zmiany strategiczne i dotykają one równych zawodów, zawodów lekarskich, pielęgniarskich, ratowników medycznych i jeszcze innych tych, którzy wykonują te profesje medyczne. Chcę zwrócić uwagę na jedno, że po raz pierwszy w polskim parlamencie z inicjatywy właśnie posłanek Prawa i sprawiedliwości, powstał zespół parlamentarny, który właśnie w taki sposób rozmawia z ministerstwem na temat tworzonej strategii. I to jest ważne i należy to podkreślić, że po raz pierwszy w sejmie odbywa się taka dyskusja, bo do tej pory wszystkie propozycje, które dotyczyły między innymi naszego zawodu no niestety były procedowane bez takiej dyskusji w ramach parlamentu, i to należy podkreślić. I tutaj chcę zwrócić uwagę na fakt, że my w zasadzie od pierwszych spotkań artykułuje te nasze wnioski dotyczące środowiska pielęgniarskiego, artykułujemy je i kierujemy w kierunku właśnie ministerstwa i Panie Ministrze, ja rozumiem, że ten zespół pracuje, przecież wiemy doskonale, że ten zespół przegłosowywał różne formy organizacji pracy pielęgniarskiej w POZ-cie, które nie do końca w środowisku są przyjmowane pozytywnie. I dlatego my w sposób jasny chcemy powiedzieć, że przy tej strategii ważne jest, żeby zachowane zostały te wszystkie obszary pracy pielęgniarskiej, czy wszystkie aspekty pracy pielęgniarskiej, które do tej pory występowały, chodzi nam głównie o finansowanie i tą niezależność, o której Pani Przewodnicząca mówiła i to jest… chcę jeszcze raz podkreślić, że to jest najistotniejsza rzecz, żeby mogły pielęgniarki, te które wykonują swoją pracę na kontraktach, pielęgniarki środowiskowe, pielęgniarki w środowisku nauczania i wychowania, położne, żeby mogły w ramach odrębnego finansowania te świadczenia, te usługi świadczyć. I to jest bardzo ważne, żeby w tej strategii się to znalazło. Ja rozumiem, bo tu Pan Minister mówił bardzo szeroko na temat procesu legislacyjnego, ale ten głos jest taki jednoznaczny i chciałabym, żeby jednak od początku był brany pod uwagę, myślę, że nie tylko ja, ale po to jesteśmy, żeby to było brane pod uwagę. Czyli głównie chodzi o sposób finansowania, bo jeżeli chodzi o zakres zadań, organizację to są sprawy mniej istotne dla osób, które są tutaj, na tej sali."

Poseł

Józefa Szczurek-Żelazko

 

Zobacz także:

(5) TV.pielegniarki.info.pl Najpierw minister zdrowia mówi o ewentualnej likwidacji samodzielnych podmiotów prowadzonych przez pielęgniarki i położne rodzinne, a po 10 minutach ukazuje swoją wizję pielęgniarki rodzinnej. Może pan się na coś zdecyduje?

TV.pielegniarki.info.pl – sejm 27 kwietnia 2016 – minister Radziwiłł wypowiada wojnę samodzielnym podmiotom, prowadzonym przez pielęgniarki i położne rodzinne.

Zobacz więcej informacji w Aktualnościach w dziale – Pielęgniarka i położna rodzinna

Zobacz także:

Interpelacja poselska do ministra zdrowia w sprawie zespołów lekarsko-pielęgniarskich

(2) TV.pielegniarki.info.pl – sejm 27 kwietnia 2016 – minister Radziwiłł wypowiada wojnę samodzielnym podmiotom, prowadzonym przez pielęgniarki i położne rodzinne.

 

 
 
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
Komentarze