Poseł (pielęgniarka) na sejmowej komisji zdrowia o pielęgniarkach w Polsce: "Zdegradowaliście ten zawód i wynagrodzenia. Te osoby stały się białymi niewolnikami".

1 min czytania
Aktualności

 

 

Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 5 stycznia 2016 roku:

 

Poseł Bernadeta Krynicka (PiS):

[…]
Nie sposób nie odnieść się do pewnych 
wypowiedzi, między innymi pani poseł Kopacz i pani poseł Radziszewskiej, które zarzucają nam oszustwo wyborcze.

Drogie panie posłanki, dokładnie pamiętam, jak osiem lat temu ówczesny kandydat na premiera, Donald Tusk, obiecał pielęgniarkom i położnym, że będą godnie zarabiać. Przez osiem lat państwo nic nie zrobili dla tej grupy zawodowej. Nic!

Dobrze. Ja dokładnie pamiętam spot wyborczy i niech pani mi nie przeszkadza, pani Kopacz, bo ja pani też nie przeszkadzałam. Mówią państwo…

 

Przewodniczący poseł Bartosz Arłukowicz (PO):

 

Pani poseł, bardzo przepraszam. Mamy zwyczaj zwracania się do siebie na posiedzeniach komisji: „pani poseł”, ewentualnie – „panie pośle”.

 

Poseł Bernadeta Krynicka (PiS):

Dobrze, przepraszam, pani poseł Kopacz.
Mówią państwo o oszustwie wyborczym. My, 
pielęgniarki i położne, czekałyśmy ponad osiem lat. Nic nie zrobiliście. Zdegradowaliście ten zawód i wynagrodzenia. Te osoby stały się białymi niewolnikami.

Dajcie temu rządowi chociaż kilka tygodni, bo my czekaliśmy na wasze obietnice ponad osiem lat. Dajcie nam kilka tygodni – i będziecie oceniać. Macie taką skłonność, że jeszcze nic nie zrobiono a już oceniacie. Dziękuję.

Ze stenogramu wybrał:

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

W sejmie miał powstać Parlamentarny Zespół ds. pielęgniarek i położnych.. a powstał Zespół ds… Znów wyszło jak zawsze!

 

Zakażenie wymagało założenia wenflonu i sondy, którymi podawano dziecku leki. Obie rurki znajdowały się po tej samej stronie – zdaniem rodziców i prokuratury feralnego dnia pielęgniarka pomyliła wejścia i zamiast podać lek doustnie, podała go drogą dożylną.

 

Minister zdrowia w senacie: trzeba wszcząć dyskusję w Polsce na temat tego zawodu – pielęgniarki, (asystent medyczny), czyli osoba o nieco niższych kwalifikacjach, być może z wykształceniem nieuniwersyteckim.

 

 
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9403 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowaWynagrodzenia pielęgniarek

Sąd o pielęgniarkach: sam fakt posiadania tytułu magistra nie uprawnia do wyższego wynagrodzenia.

2 min czytania
Frazesy głoszone przez pielęgniarki: „trzeba było się uczyć” znokautowane przez wyrok sądowy. Wyrok Sądu Rejonowego z 2026 roku. Poniżej cytujemy fragment uzasadnienia…
Aktualności

Praca na stanowisku pielęgniarki koordynującej/ pielęgniarza koordynującego.

2 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki/pielęgniarza Penta Hospitals to wiodąca grupa w branży medycznej. Posiadają wieloletnie doświadczenie i ugruntowaną pozycję. Obecnie do jednej z naszych…
AktualnościPraktyka zawodowa

Konflikty pielęgniarek mających polerowane paznokcie z personelem kontroli zakażeń. Kto ma rację?

2 min czytania
Wyniki badań opartych na dowodach. Czy odpryski na pomalowanych paznokciach pielęgniarek zwiększają obciążenie bakteriami?  W artykule z dnia 22 czerwca 2026 roku…
Komentarze