Postawy pielęgniarek wobec medycyny niekonwencjonalnej.

1 min czytania
Aktualności
Postawy pielęgniarek wobec medycyny niekonwencjonalnej.

Pielęgniarki, a wiedza o onkologii integracyjnej

Szanowni Państwo,
Jestem doktorantką Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Moim głównym zainteresowaniem naukowym jest onkologia integracyjna – skoncentrowana na pacjencie, oparta na dowodach naukowych dziedzina opieki onkologicznej, która oprócz konwencjonalnego leczenia nowotworów złośliwych wykorzystuje praktyki ciała i umysłu (np. joga, medytacja, techniki relaksacyjne), produkty naturalne takie jak zioła czy witaminy i/lub modyfikacje stylu życia pochodzące z różnych tradycji.

W ostatnich latach można zaobserwować wzrost zainteresowania medycyną alternatywną. Niestety większość z nich nie posiada podstaw naukowych do ich stosowania, mogą być nieskuteczne lub powodować groźne interakcje ze stosowanymi lekami. W ramach dysertacji doktorskiej prowadzę badania nt. „Medycyna integracyjna w opiece onkologicznej – zastosowanie, uwarunkowania i komunikacja pomiędzy pacjentami a personelem medycznym”.

Ankieta skierowana do pielęgniarek

Celem badań jest sprawdzenie jakie postawy wobec onkologii integracyjnej mają polskie pielęgniarki, jak wygląda ich dotychczasowa praktyka związana z metodami medycyny niekonwencjonalnej oraz ocena komunikacji pomiędzy pielęgniarkami a pacjentem. Na potrzebę badań stworzyłam kwestionariusz, dotyczący postaw wobec onkologii integracyjnej.

Ankieta skierowana jest do wszystkich pielęgniarek, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy udzielały świadczeń pacjentom z rozpoznaną chorobą nowotworową. Wypełnienie ankiety zajmie około 5-8 minut. Ankieta jest w pełni anonimowa a jej wyniki zostaną wykorzystane wyłącznie w celach naukowych.

Zwracam się z prośbą o pomoc i udział w badaniu.
Dziękuję za udzielone odpowiedzi i poświęcony czas.

Pozdrawiam,
Aneta

Ankieta na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych

Osoby, które są zainteresowane zamieszczeniem ankiety na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych, powinny przesłać informacje zawierającą co najmniej 1500 znaków, opisującą cel pracy oraz istotę badania na adres e-mail: [email protected] Po spełnieniu powyższego warunku, ankieta zostanie zamieszczona na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych. Informujemy, że w pierwszej kolejności zostaną opublikowane ankiety, dotyczące szczególnie pracy pielęgniarek i położnych oraz pielęgniarstwa.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

208 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – kominy płacowe. Sąd pisze do Trybunału Konstytucyjnego.

4 min czytania
Pielęgniarka podaje szpital do sądu. Sąd zadaje pytanie prawne Trybunałowi Konstytucyjnemu Sąd Rejonowy w Chorzowie, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (dalej:…
Aktualności

Pieluchomajtki dla dorosłych - kiedy można ubiegać się o refundację?

3 min czytania
Ludzie ciało, jak każdy wie, nie jest pozbawione wad. Wstydliwe niedoskonałości manifestują się coraz bardziej wraz z upływem lat. Nietrzymanie moczu jest…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
Komentarze
×
Aktualności

Dzień Pielęgniarki dniem hipokryzji.