Praca dla opiekunek/ów w Wielkiej Brytanii – praca od zaraz. Tylko sprawdzone oferty. Wynagrodzenie od 7 do 10 tys. brutto/miesiąc.

3 min czytania
Aktualności

Firma CEKAL powstała w 2013 roku i specjalizuje się w rekrutacji osób do pracy w Wielkiej Brytanii. Jej niewątpliwym walorem, wyróżniającym firmę wśród innych  firm rekrutacyjnych jest fakt, że została założona przez byłego opiekuna osób starszych w tym kraju, który doskonale rozumie realia  pracy za granicą. Tomasz Czekała, właściciel firmy, przyznaje, że początki nie były łatwe:

Pomimo, że świetnie orientowaliśmy się na rynku to jednak mieliśmy problem, aby znaleźć angielskich klientów, którzy chcieli nam zaufać. Pierwszy rok był bardzo trudny, ponieważ musieliśmy przekonać osoby chętne do wyjazdu, że warto współpracować właśnie z nami.

Cierpliwość i ciężka praca jak widać się opłaciła. Założona w Wielkiej Brytanii firma na przestrzeni czterech ostatnich lat zyskała zaufanie wśród Polaków szukających legalnej pracy na wyspach. Polacy chętnie wyjeżdżają jako opiekunowie osób starszych, gdyż takich ofert jest najwięcej. Jest to szczególnie atrakcyjna możliwość dla pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy w ten sposób mogą nabyć niezbędne umiejętności wymagane na brytyjskim rynku pracy i później starać się o pozwolenie na wykonywanie zawodu. Osoba chętna do pracy w roli opiekuna może wybrać, czy chce pracować w domu opieki (i trzeba przyznać, że znaczna część tego typu instytucji położona jest w spokojnych i malowniczych miejscach) czy woli mieszkać ze swoim podopiecznym w jego prywatnym domu. W pierwszym przypadku opiekun płaci niewielką sumę za zakwaterowanie, w drugim, nie ma takiej konieczności. Właściciel zapewnia, że zwracają szczególną uwagę na miejsce pobytu przyszłych pracowników:

Zadajemy klientowi angielskiemu wiele pytań dotyczących warunków pracy oraz zakwaterowania. Bardzo często sami sprawdzamy warunki mieszkaniowe. Również prosimy o przesłanie zdjęć pokoi pracowniczych, kuchni oraz łazienki. Pytamy się o kontakt do pracownika z Polski, jeżeli taki już pracuję w danym miejscu. Wtedy przeprowadzamy z nim krótką rozmowę.

Oprócz pracy dla opiekunów osób starszych firma oferuje możliwość zatrudnienia opiekunek nad dziećmi w ramach programu Au-pair, pracę dla kucharzy i osób gotowych do pracy w hotelach. Pan Tomasz nie skrywa jednak, że dużo zależy od poziomu znajomości języka angielskiego i motywacji do pracy. Z każdym kandydatem przeprowadzana jest rozmowa telefoniczna w celu sprawdzenia umiejętności komunikacyjnych. I nie chodzi w niej o sprawdzenie gramatycznej poprawności w posługiwaniu się językiem, ale o rozumienie i przekazywanie podstawowych komunikatów, które są niezbędne do wykonywania pracy. Resztę kandydat przyswaja na kursie i już w trakcie pracy.

W najbliższym czasie ma się ukazać publikacja, która będzie swego rodzaju kompendium wiedzy o pracy Wielkiej Brytanii:

Wkrótce wydana zostanie książka napisana przez nas we współpracy z opiekunką osób starszych z wieloletnim doświadczeniem. To wydanie, a właściwie poradnik dla osób starających się o prace w opiece w Anglii, będzie możliwy do zakupu na naszej stronie internetowej oraz w niektórych księgarniach.

Na pytanie o Brexit Pan Tomasz uspokaja:

Wielka Brytania jest jedną z największych gospodarek świata i potrzebuje nowych pracowników. Procedura Brexitu potrwa kilka lat i nikt tak naprawdę nie wie, czy w ogóle będzie miała wpływ na legalnie pracujących  na wyspach Polaków. Nasze oferty i kontrakty są zawarte zgodnie z brytyjskim prawem, więc nie widzę powodów do niepokoju.

Warto dodać, że firma oprócz Polski aktywnie działa na rynku czeskim i rumuńskim.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.cekal.pl 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8323 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Równanie pielęgniarek do wyższej czy niższej grupy?

5 min czytania
Warszawa, dnia 15 września 2021 r. Pani Zofia Małas Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Szanowna Pani Prezes,W związku z przedstawionym zapytaniem…
AktualnościNowa siatka płac

Dodatek dla pielęgniarki za licencjat – 580,24 PLN.

2 min czytania
Związek pielęgniarek za siatką płac opartej na wykształceniu W dniu 10 września 2021 roku OZZPiP ogłosił kolejny projekt dokumentu, który zawiera uregulowanie…
Aktualności

Pielęgniarki – 200 milionów PLN na bezpłatne szkolenia.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wsparciu dla kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych W odpowiedzi interpelację nr 24981 Pani Barbary Dolniak – Posła na Sejm…
Komentarze