Praca zmianowa pielęgniarek – co pomaga w osiągnięciu satysfakcji zawodowej.

1 min czytania
AktualnościBadania w pielęgniarstwie
Praca zmianowa pielęgniarek – co pomaga w osiągnięciu satysfakcji zawodowej.

Praca zmianowa pielęgniarek

Dzień dobry, nazywam się Dominika Jestem studentką II roku pielęgniarstwa II stopnia na poziomie magisterskim. Tematem mojej pracy są: Zachowania zdrowotne pielęgniarek/rzy pracujących w systemie zmianowym, a satysfakcja z pracy zawodowej. Celem mojej pracy magisterskiej jest ustalenie jakie czynniki i zachowania zdrowotne pielęgniarek pracujących w systemie zmianowym korelują z osiąganiem przez nie satysfakcji zawodowej.

Praca zmianowa, a zdrowy styl życia, warunki pracy

W pracy analizuje czy i w jaki sposób pielęgniarki/rze przestrzegają zasad zdrowego stylu życia oraz co oddziałuje na ich postawę. Dodatkowo badam czynniki wpływające na satysfakcje zawodową tj. wynagrodzenie, stabilność i formę zatrudnienia, prestiż zawodu, odpowiedzialność, styczność z cierpieniem, warunki pracy, obciążenie fizyczne i psychiczne, samodzielność zawodową, relacje personalne w zespole terapeutycznym oraz kierownictwem, możliwość awansu.

Ważnym elementem jest również zmianowy system pracy który może wpływać zarówno na zachowania zdrowotne personelu pielęgniarskiego jak i na postrzeganie zadowolenia z pracy zawodowej. W swojej pracy uwzględniać będę również czynniki demograficzne takie jak: wykształcenie, wiek, stan cywilny, miejsce zamieszkania a także staż i miejsce zatrudnienia, czas pracy w systemie zmianowym i liczbę nocnych zmian w miesiącu.

Pielęgniarka prosi o pomoc

Bardzo zależy mi na rzetelności przeprowadzanych badań i dlatego chciałabym zebrać jak największą liczbę badaczy. Ankieta jest w pełni anonimowa. Wyniki badań posłużą mi wyłącznie do napisania pracy dyplomowej. Bardzo proszę o pomoc pielęgniarki.

Z wyrazami szacunku

Dominika W.  

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.3 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

426 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Bluzy medyczne dla pielęgniarek i położnych idealne na lato.

1 min czytania
Bluzy medyczne dla pielęgniarek Bluza medyczna BD4 z dzianiny, dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, będzie idealnym wyborem do pracy dla pielęgniarek…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital skierował pielęgniarki z kardiologii do pracy na neurochirurgii.

2 min czytania
Narodowy Fundusz Zdrowia o organizacji pracy personelu pielęgniarskiego W majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 5 publikujemy uzasadnienie do wyroku…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarka: czas zacząć wspólnie walczyć o lepsze warunki pracy i wynagrodzenie.