"Pracuj bezpiecznie" – Światowy Dzień Mycia Rąk 2020 r.

3 min czytania
AktualnościCzas na bezpieczeństwo pielęgniarki.
"Pracuj bezpiecznie" – Światowy Dzień Mycia Rąk 2020 r.

­­

Tork udostępnia zestaw narzędzi „Pracuj bezpiecznie”, aby pomóc pracownikom służby zdrowia z pierwszej linii frontu

Z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk, obchodzonego 5 maja, Tork, marka Essity, udostępnia pakiet Pracuj bezpiecznie: COVID-19 zestaw narzędzi dla służby zdrowia. To wyraz uznania i wsparcia dla pracowników opieki zdrowotnej, którzy na co dzień działają na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Zestaw, dostępny na stronie Tork, radzi jak zmniejszyć ryzyko zakażenia i zawiera wskazówki dotyczące utrzymania higieny rąk, czystości powierzchni i prawidłowego rozmieszczenia dozowników.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła 2020 rok „Rokiem pielęgniarki i położnej”. W maju przypada również 200. rocznica urodzin jednej z prekursorek współczesnego pielęgniarstwa, Florence Nightingale. Pracując w wojskowym szpitalu w czasie wojny, wdrożyła ona praktykę mycia rąk zmniejszając tym samym liczbę infekcji.

– Według WHO czyste ręce wszystkich pracowników służby zdrowia mają kluczowe znaczenie w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się chorób. W ramach uznania dla pracy personelu medycznego wprowadziliśmy zestaw narzędzi Pracuj bezpiecznie. Dostęp do materiałów jest bezpłatny i można je pobrać ze strony https://www.tork.pl/torkcampaigns/corona-virus – mówi Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager, Tork.

Według globalnie przeprowadzonego badania wśród pracowników służby zdrowia, 21% ankietowanych uważa, że szkolenia w zakresie higieny, w których mieli okazję uczestniczyć, były zbyt teoretyczne. Tork znalazł na to rozwiązanie. Praktyczne wskazówki na temat higieny rąk można znaleźć w interaktywnej, wykorzystującej wirtualną rzeczywistość (VR) aplikacji szkoleniowej Tork. Informacje na temat korzystania z tej bezpłatnej aplikacji znajdują się w nowym zestawie narzędzi. W materiałach są też informacje na temat procedur mycia i dezynfekcji rąk oraz gotowe do pobrania plakaty z instrukcjami dotyczącymi utrzymania higieny.

– Ludzie pracujący na pierwszej linii frontu – pielęgniarki, lekarze, ekipy sprzątające, czy pracownicy środowiskowi – wykonują niesamowitą pracę. Jako dostawca profesjonalnych produktów i usług higienicznych, możemy im pomóc, udostępniając zestaw Pracuj bezpiecznie. Jest to jeden z naszych sposobów na wsparcie pracowników służby zdrowia, by mogli chronić siebie i pacjentów w tym trudnym czasie – dodaje Wojciech Nizio.

Odwiedź https://www.tork.pl/torkcampaigns/corona-virus, aby pobrać materiały Pracuj bezpiecznie: COVID-19 Zestaw narzędzi dla służby zdrowia.

Dodatkowe informacje dla mediów: A PRiori Communications, +48 570 774 727, [email protected]

Marka Tork®
Marka Tork jest dostawcą profesjonalnych rozwiązań do utrzymania higieny dla szerokiej gamy odbiorców: od restauracji, przez służbę drowia, biura i szkoły po przemysł. Na rozwiązania składają się dozowniki, ręczniki i papiery toaletowe, mydła, serwetki i czyściwa kuchenne oraz przemysłowe. Dzięki wiedzy eksperckiej, funkcjonalnym produktom i polityce zrównoważonego rozwoju Tork jest liderem w swojej branży. Należąca do Essity (wcześniej SCA) marka Tork dostarcza rozwiązania klientom w ponad 80 krajach. Szczegółowe informacje
i aktualności o nowych produktach są dostępne na stronie www.tork.pl

Essity
Firma Essity to światowy lider branży higienicznej i ochrony zdrowia, stworzona do podnoszenia jakości życia poprzez dostarczanie niezbędnych na co dzień produktów i rozwiązań. Nazwa Essity pochodzi od słów „essentials" (podstawowe) i „necessities" (niezbędne). Nasz zrównoważony model prowadzenia działalności jest korzystny dla ludzi i przyrody. Produkty Essity są sprzedawane w około 150 krajach pod wiodącymi światowymi markami TENA i Tork oraz innymi silnymi markami, takimi jak Jobst, Leukoplast, Libero, Libresse, Lotus, Nosotras, Saba, Tempo, Vinda oraz Zewa. Firma Essity zatrudnia ok. 47 000 pracowników, a jej wartość sprzedaży netto w 2018 r. wyniosła ok. 118,5 mld koron szwedzkich (11,6 mld euro). Siedziba główna firmy mieści się w Sztokholmie (Szwecja). Firma jest notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ. Więcej informacji na www.essity.com.

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8992 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

MZ - pielęgniarka zoperuje pacjenta.

2 min czytania
Pielęgniarka – chirurgiczna asysta lekarza Ministerstwo zdrowia w dniu 16 lipca 2021 roku, na stronie legislacja.gov.pl ogłosiło projekt rozporządzenia. Dotyczy on “specjalizacji…
AktualnościOferty pracy

9 tysięcy dla pielęgniarki. Dużo czy mało?

2 min czytania
Praca dla pielęgniarki – różne rodzaje umów W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiła analizę ofert pracy zamieszczonych w…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek – przegląd ogłoszeń.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek – wysokość wynagrodzeń w ofertach pracy Publikujemy przegląd ofert pracy dla pielęgniarek, zamieszczonych w Centralnej Bazie Ofert Pracy na…
Komentarze